Pesti Srácok

Magyar Péter nekiment a fővárosi vezetésnek és állítja, hogy nem igaz, hogy nem vállalnak felelősséget

Magyar Péter nekiment a fővárosi vezetésnek és állítja, hogy nem igaz, hogy nem vállalnak felelősséget

Nem igaz az állítás, hogy a Tisza Párt képviselői nem vállalnak feladatot és felelősséget - írta Magyar Péter hétfőn a Facebook-oldalán, majd gőzerővel ment neki Karácsony Gergelyéknek. Azt is állítja, hogy őket a posztok nem érdeklik, de ez úgyis csak idővel fog kiderülni.

Az ellenzéki párt elnöke úgy fogalmazott, átérzik a június 9-i választáson kapott "óriási támogatással" járó felelősséget.

Magyar Péter közölte, bár nem az ő feladata lett volna, de minden listavezetővel személyes egyeztetést kezdeményezett és ez "Szentkirályi Alexandrát leszámítva, mindenkivel többször is megvalósult".

Az ellenzéki politikus vélekedése szerint jó lett volna, ha a főpolgármester a választások óta eltelt három hónap alatt személyi és szakmai javaslatokkal bombázta volna a frakciókat, hogy az alakuló ülésig sikerüljön elérni a törvényes működéshez szükséges kompromisszumot. Nem így történt, de sosem késő elkezdeni a munkát - tette hozzá Magyar Péter, aki szerint nem igaz az állítás, hogy a Tisza Párt képviselői nem vállalnak feladatot és felelősséget.

PestiSracok facebook image

Ismertetése szerint két tanácsnokot is jelöltek, és éppen azért kérték a működési szabályzat módosítását, hogy legyen hatáskörük a képviselőknek, tudjanak valódi munkát végezni, felelősséget vállalni.

Az előző ciklusban a főpolgármester "a Covidra és a háborúra hivatkozva szinte bármit eldönthetett egy személyben, a közgyűlés nélkül" - írta, hozzáfűzve, ők csak annyit kértek más frakciókkal egyetértve, hogy - mint fogalmazott - "térjünk vissza a normál működési rendre, amelyben a képviselők valóban tudnak dolgozni".

A főpolgármester állításával szemben a Tisza Párt sem a képviselői tiszteletdíj emelését, sem a főpolgármester-helyettesi jogkör bővítését nem kérte - tudatta.

- írta közösségi oldalán az ellenzéki párt vezetője.

Forrás: MTI, fotó: videókivágás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!