Pesti Srácok

Másfél éve már iskolai lövöldözésről posztolt a georgiai mészárlás kamasz elkövetője

Másfél éve már iskolai lövöldözésről posztolt a georgiai mészárlás kamasz elkövetője

2023 májusában már kihallgatta az FBI annak a 14 éves kamasznak az édesapját, aki szerdán délelőtt két diáktársát és két tanárt agyonlőtt egy Georgia államban lévő középiskola folyosóján, ugyanis már akkor megosztott egy posztot a közösségi médiában iskola mészárlásról, ami aggodalomra adott okot. Az apa akkor azt mondta, igaz, van otthon a házukban fegyver, de a gyermeke nem tud ahhoz hozzáférni. A gondatlan szülőt most letartóztatták. A szerdai tragédiát követően újra napirendre került a fegyvertartási szabályok szigorításának kérdése az USA-ban.

Már korábban a rendőrség látókörében volt a Georgia állambeli iskolai lövöldözés tizenéves elkövetője - közölte a Szövetségi Nyomozó Iroda egy nappal azt követően, hogy négy halálos áldozatot követelt egy újabb iskolai lövöldözés, ezúttal Georgia államban.

A Winder város középiskolájában, az Apalachee High Schoolban az intézmény egyik diákja, a 14 éves Colt Gray szerdán a délelőtti órákban nyitott tüzet az épület folyosóján. A lövöldözésben két 14 éves diák, Mason Schermerhorn és Christian Angulo, valamint két matematikatanár, a 39 éves Richard Aspinwall és az 53 éves Christina Irimie vesztette életét. Több mint tíz ember megsérült, köztük többen súlyosan. Az FBI csütörtökön közölte, hogy 2023 májusában már meghallgatták Colt Grayt és apját, miután egy névtelen bejelentésben hívták fel a hatóság figyelmét a fiatalra egy interneten megjelent, iskolai lövöldözéssel fenyegető bejegyzéssel összefüggésben.

A Georgiai Nyomozó Iroda most közölte, hogy letartóztatták az ámokfutó kamasz apját. Azt mondják, az őrizetbevétel már szerdán megtörtént, a nyomozás érdekében jelentették be később.

PestiSracok facebook image

Chris Hosey igazgató elmondta, hogy az 54 éves Colin Grayt kétrendbeli szándékos emberöléssel, négyrendbeli gondatlanságból elkövetett emberöléssel és nyolcrendbeli gyermekbántalmazással gyanúsítják. Georgia állam nyomozó irodájának vezetője arról is beszámolt, hogy csütörtökön az állam más iskoláiban is történtek életveszélyes fenyegetések, amelyek nyomán történtek letartóztatások.

Az akkori meghallgatás arra is kitért, hogy tartanak-e fegyvert otthonukban, amivel kapcsolatban az apa igennel válaszolt, de biztosította a nyomozókat arról, hogy a fegyverhez a gyermeke nem tud hozzáférni.

A vizsgálatot vezető Georgiai Nyomozó Iroda összetettnek nevezte a nyomozást és a közvélemény türelmét kérte ahhoz, hogy megfelelő büntetőeljárást tudjanak kezdeményezni a nyomozás eredményeként, ami igazságot szolgáltat az áldozatok hozzátartozóinak.

Joe Biden elnök, aki szerdán az újabb iskolai lövöldözés hírére megismételte többször hangoztatott követelését a fegyverbirtoklás szabályainak szigorítására, csütörtökön azon szülők felelősségre vonását sürgette, akik könnyen hozzáférhetővé teszik lőfegyverüket gyermekük számára.

Brian Kemp, Georgia állam kormányzója a hatóságok gyors beavatkozását méltatta, hangsúlyozva, hogy saját biztonságukat kockáztatva siettek a veszélyben lévők segítségére.

A támadót, Colt Grayt az iskola biztonságáért felelős rendőrök néhány perccel a lövöldözést követően megadásra szólították fel, aki ennek eleget téve letette a fegyvert, a felvételek szerint egy puskát. A 14 éves elkövetőt fiatalkorúak büntetőintézetébe szállították, első bírósági meghallgatását pénteken tartják.

Vezető kép: Daily Dodge

Ajánljuk még

Eldorádóból Mexikóba – Ma negyven éve, hogy utoljára vb-re jutott a magyar válogatott

Exkluzív 2025 április 17.
Napra pontosan negyven éve annak, hogy a magyar labdarúgó-válogatott kijutott a mexikói világbajnokságra. Akkor még csak nem is sejthettük, hogy a következő négy évtized vb-mentes lesz számunkra. Ma, ennek ismeretében még inkább felértékelődik a negyven évvel ezelőtti fantasztikus vb-selejtezős menetelés, amelyre a koronát a Hanappi-stadionban tette fel Mezey György legénysége. A máig emlékezetes bécsi diadalt idézzük most fel az évforduló alkalmából.

Vérrel írt üzenet, fegyverarzenál, eltévedt lövedék – Fokozódik a feszültség a déli határnál

Exkluzív 2023 szeptember 5.
Tovább súlyosbodott a helyzet a déli határunk szerb oldalán azóta, hogy Az Akta bemutatta a terrorista embercsempész bandák táborait, akiknek az egymással folytatott háborúja a helyi magyarok életét veszélyezteti. Ahogy riportunkban bemutattuk, afgán és észak- afrikai terrorista csoportok tanyáznak a Szabadka környéki erdőkben, sorozatlövő, gránátvető fegyverekkel és gránátokkal ellátva, és most már naponta vannak tűzharcok, lőnek és robbantanak, gyakran a lakóházak közelében. Ezek a bandák szervezik a napi több száz, Zágrábból a Délvidékre érkező illegális migráns továbbjuttatását. Az elmúlt napokban fokozódott az amúgy is tarthatatlan helyzet. A lövöldözések maradványait, lőszerhüvelyeket néhány tíz méterre a határtól százával találni – már a határon lőnek, miközben 300–400 fős csoportok invázióját irányítják neki a kerítésnek. És már nem létráznak: végigvágják a kerítést, azon tuszkolják át az embereket az akciót fegyveresekkel fedező embercsempészek. A PestiSrácok.hu számos exkluzív felvételt kapott a terroristákról és a felkutatásukra irányuló akciókról. Megtaláltuk a TikTokon az embercsempész bandák egymásnak szóló hadüzeneteit, különböző üzenetekkel ellátott videóit. Ezek a felvételek is jól mutatják, hogy elit terrorista csoportok háborúja dúl az embercsempész piacért, illetve területekért. A BIRN balkáni oknyomozó portálnak pedig a csoportok vezetőit is sikerült beazonosítania, és belső informátoraik által a területfelosztási harcok eseményeit is feltérképezték. Hat hónapon át tartó kutató-elemző munkájukból az is kiderül, hogy a marokkói és afgán bandák háborújához főleg Koszovóból albán bűnözői körök biztosítják a fegyvereket, méghozzá igencsak borsos áron.