Pesti Srácok

Nyitrai Zsolt: folytatódik az ingyenes iskolai laptopprogram

Nyitrai Zsolt: folytatódik az ingyenes iskolai laptopprogram

Folytatódik az ingyenes iskolai laptopprogram az ötödik, kilencedik évfolyamon és a hatosztályos gimnáziumokban a hetedik évfolyamon. Az igényléshez csupán regisztráció szükséges – közölte a miniszterelnök főtanácsadója Facebook-oldalán vasárnap.

Nyitrai Zsolt a videóban hangsúlyozta: Orbán Viktor kormánya elkötelezett a szolgáltató állam mellett. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy odafigyelnek az emberekre, kikérik a véleményüket a döntéseik előtt, segítik a magyar családokat a céljaik elérésében, a mindennapok megkönnyítésében – közölte. Hozzátette: ezért indították el a Gondosóra programot a nyugdíjasoknak, ezért szerveznek nyári tábort a cukorbeteg gyermekeknek és ezért adnak laptopot az iskolákban, a tanároknak és a diákoknak.

– jelentette ki. Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a videóban azt mondta: az elmúlt években több mint 450 ezer laptopot igényeltek és kaptak a családok. Ezeket azóta már használhatják is a gyerekek a mindennapos tanulásban, a leckeírásban vagy akár az Okosportál böngészésénél – közölte.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá. Emlékeztetett, hogy másfél évtizeddel ezelőtt a magyar családoknak fizetniük kellett a tankönyvekért, és laptopról "szó sem volt".

– hangsúlyozta. Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára arról beszélt, hogy notebookigénylést – mivel a gyermek még kiskorú – a szülő, a gondviselő nyújthatja be október hetedikéig. Ehhez be kell lépnie gyermeke iskolájának Kréta rendszerébe, ott az eszközigénylés vagy tárgyi eszköz ügyintézés menüpontot kell választania. Fontos, hogy nem a gyermek, hanem a szülő adatait kell megadni a személyi igazolványban foglaltaknak megfelelően, majd a regisztráció benyújtása gombra kattintani – ismertette a köznevelési államtitkár.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!