Pesti Srácok

Scholz bevándoroltatási megállapodást kötött Kenyával

Scholz bevándoroltatási megállapodást kötött Kenyával

Németország és Kenya migrációs megállapodást írt alá pénteken azzal a céllal, hogy ösztönözzék a képzett munkaerő beáramlását a kelet-afrikai országból a jelentős munkaerőhiánnyal küzdő német piacra.

Olaf Scholz német kancellár William Ruto kenyai elnökkel közösen Berlinben tartott sajtótájékoztatóján elmondta: a megállapodásnak köszönhetően képzett munkavállalók érkezhetnek majd Németországba vagy fiatalok jöhetnek tanulni. A kancellár szerint ez az együttműködés segíthet enyhíteni a munkaerőhiányt, amelynek már érezni a hatásait a német gazdaságban.

-jelentette ki Scholz, hozzátéve, hogy a nyitottság mellett nagyon fontos egyértelműen korlátozni az illegális bevándorlást. A német kancellár elmondta, a megállapodás biztosítja azt is, hogy hatékonyabban vissza tudják küldeni Kenyába azokat, akik törvénytelenül tartózkodnak Németországban.

PestiSracok facebook image

William Ruto országának "hatalmas humán tőkéjét", innovációs erejét és kreativitását méltatta. Kiemelte, hogy Kenyában a népesség átlagéletkora 20 év. A kenyai elnök azt mondta, a megállapodás kölcsönös előnyökkel jár, mert összehozza a képzett fiatal kenyaiakban rejlő potenciált a német technológiával és erőforrásokkal.

A német kormány korábban már aláírt hasonló migrációs megállapodást Indiával, Marokkóval és Grúziával is, jövő héten pedig Üzbegisztánnal kötnek szerződést. Előkészítés alatt van továbbá hasonló együttműködés Moldovával, Kirgizisztánnal és a Fülöp-szigetekkel. Szakértők szerint Németországnak - a hazai munkaerőpiac elöregedése miatt - évente nagyjából 400 ezer képzett bevándorló munkavállalóra lenne szüksége.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Olyan tehát, hogy „puha diktatúra”, nem létezik! – Bank Barbara és az Öreg

Ps TV 2025 február 20.
„Nincs puha diktatúra!” – szögezte le Bank Barbara történész, utalva arra, hogy a Kádár-korszak utolsó évtizedeiben bár emberarcúbbá vált a rendszer, mégsem lehetett demokratikusnak nevezni. Ugyanis a rendszerváltásig működött az állambiztonság és a politikai rendőrség, a rendőrök továbbra is önkényesen előállították az általuk nemkívánatosnak tartott személyeket. Még 1988-ban is gumibottal verték a Batthyány-örökmécsesnél tüntető ellenzékieket, Pákh Tibor ötvenhatos forradalmárt pedig elhurcolták, majd lakásától tíz kilométerre kidobták egy autóból. 1989-ben is folytatódtak a megfigyelések, továbbra is dolgoztak a tartótisztek, és jelentettek az ügynökök. Olyan tehát, hogy „puha diktatúra”, nem létezik.

Élő adásban nézhette végig több ezer kiskorú, ahogyan a 18 éves szexmunkás "dolgozik" – Libz of TikTok Hungary

Ps TV 2023 január 6.
2023 első Libz of TikTok Hungary adásában röviden, tömören hívjuk fel a figyelmet arra, hogy itt az ideje végleg megálljt parancsolni a gyermekek egészséges fejlődésére valódi veszélyt jelentő influenszerek terjedésére. Sok mindent láttunk már, de ezt nehéz überelni; bebizonyosodott, hogy ezeket a káros tartalmakat csakis teljes bojkottal lehet megállítani, azt pedig azzal lehet elérni, hogy a szülők valóban tisztában vannak azzal, mi is folyik egyes platformokon. Kövesse a PS TV tartalmait YouTube-on és TikTokon is!

Ha eddig nem tudtad, mi hiányzott: szexi cukrászda nyílt Budapesten – Mutatjuk a kínálatot – The Fair Right (videó)

Ps TV 2023 november 11.
Pénteken Mr. Dick néven nyitotta meg kapuját Budapest első "szexi cukrászdája". Úgy döntöttünk, ezt meg kell néznünk. A rovarburger és a vagina ízű csipsz után igazi felüdülés, ha egy ételnek ezentúl csak a formája emlékeztet minket egy nemi szervre. Az itt készült gofrik azonban nemcsak arra emlékeztetnek minket, egy az egyben olyanok is. A cukrászda dolgozói elmondták, hogy az olaszországi tulajdonosnak több európai nagyvárosban is van hasonló tematikájú cukrászdája, amit a helyiek valósággal "zabálnak". És mivel nagyon szereti Budapestet, úgy döntött, nyit egy "szexi cukrászdát" nálunk is. Szabina, az egyik eladó elmondása szerint főleg a fiatalokat célozzák, azon belül is a legény- vagy leánybúcsúztató csapatokat, de szeretettel várnak minden érdeklődőt. De hogy pontosan hogy is néz ki egy ilyen cukrászda (és mit kaphatunk ott be), az csak a videóból derül ki. Nézzétek meg a teljes riportot!