Pesti Srácok

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: idén is töretlen népszerűségnek örvendtek a honvédelmi táborok

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: idén is töretlen népszerűségnek örvendtek a honvédelmi táborok

Idén nyáron a Magyar Honvédség nyolcadik alkalommal szervezte meg honvédelmi táborait, amelyekben csaknem négyezer diák vett részt; ebben az évben huszonöt különböző témájú tábort rendeztek 56 helyszínen – közölte a honvédelmi miniszter vasárnap.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf a Honvédelmi Minisztérium által küldött közlemény szerint elmondta, újdonság volt a tematikák között a drónpilóta-, az ejtőernyős, a kiber- és vegyivédelmi, az életmód-, valamint a Ludovika pályaorientációs tábor. A 12-25 év közötti fiatalok számára a legnépszerűbbek a vitorlás, a harcos és a hagyományőrző-lovas táborok voltak. A honvédelmi táborok szervezői nagy figyelmet fordítottak arra, hogy a gyerekek a közösség tagjaként, egymásra figyelve és egymást segítve csapatban gondolkodjanak. Szalay-Bobrovniczky Kristóf úgy fogalmazott: "az oktatók a társadalom számára fontos értékrendi elemeket erősítettek" azokban a diákokban, akik a 118 tábor egyikében vettek részt.

Hozzátette: a táborlakók játékosan, tapasztalt katonáktól megtanulhatták a túlélés és álcázás technikáját, búvárkodhattak, ismerkedhettek az életmentéssel, a tereptannal, valamint a közelharccal is. Olyan értékes tudást szerezhettek, amelyet később, az élet bármely területén hasznosíthatnak. A honvédelmi táborok idén véget értek, azonban augusztus közepén elindultak a Honvéd Kadét Program II. és III. szintű partneriskoláinak mintegy 800 diákjának azok a táborok, amelyek még szeptember első hetéig tartanak. Ott a középiskolásokat pályaorientációs és közösségépítő programokkal várták a szervezők – olvasható a közleményben.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Vasvári Tamás

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!