Pesti Srácok

Szalay-Bobrovniczky Kristóf visszautasítja az államfőt, a Magyar Honvédség főparacsnokát érintő vádakat

Szalay-Bobrovniczky Kristóf visszautasítja az államfőt, a Magyar Honvédség főparacsnokát érintő vádakat

Visszautasítom, hogy egy hordószónok Magyarország köztársasági elnökét, a Magyar Honvédség főparancsnokát azzal vádolja, hogy nem vesz részt az árvíz elleni védekezésben - mondta a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalára csütörtökön feltöltött videóban.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf hangsúlyozta, hogy "a heccpolitikus állításával szemben Magyarország köztársasági elnöke, a Honvédség főparancsnoka személyesen jelent volt azokon a pontokon, ahol a magyar hivatásos és tartalékos katonák szolgálatot teljesítettek a gáton". A köztársasági elnök ott volt Neszmélyen, Dunaalmáson, Vácott és Pilismaróton is - sorolta, kiemelve, hogy a jelenléte és buzdítása fontos a katonáknak is és fontos a civileknek is.

A honvédelmi miniszter úgy fogalmazott: az árvíz elleni védelem hasonlít egy hadműveletre, egy rendkívül komplex, összetett, nagy szakértelmet igénylő feladatsor, amelynek elvégzéséhez tudásra és tapasztalatra van szükség.

PestiSracok facebook image

- hangsúlyozta Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

A gát az árvíz elleni védelem helyszíne, nem hordószónokok emelvénye - mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

(MTI / Kiemelt kép: Facebook)

Ajánljuk még

Rejtélyes cég tűnt fel Szombathelyen és sorra kapja a megbízásokat a várostól: végrehajtások sora és a szakmai tapasztalat hiánya sem akadály

Exkluzív 2022 szeptember 11.
Kisebb botrányt váltott ki a minap Szombathelyen, hogy a Savaria Karnevált, amely mellesleg Közép-Európa legnagyobb történelmi rendezvénye, nem a korábbi, már sokszor bizonyított cég biztosította. Az új megbízott vállalkozó biztonsági őrei - akiket alvállalkozóként vontak be - botrányosan viselkedtek a látogatókkal. A megyei napilap számolt be róla, hogy az őrök obszcén kifejezésekkel illették az embereket, nyomdafestéket nem tűrő trágárkodással ürítették ki éjjel 1 órakor a borok utcáját. A Savaria Történelmi Karnevált mostanáig rendszeresen biztosító Marcus Security szombathelyi partnere szerint politikai indíttatás és bosszú áll a váltás hátterében és nem mellesleg más munkákat is elvettek tőlük, úgy hogy szakmai eredményeik magukért beszélnek. Még ennél is izgalmasabb, hogy kik kapták a Marcus Security helyett a munkát. A három 30-as éveiben járó fiatal, akik érdekeltségébe a város által nem is csak a Savaria Karneválra leszerződtetett cég mögött egészen elképesztő cégháló bontakozik ki, már becsődölt cégekkel, végrehajtások sorával. És feltűnik a színen egy korábbi baloldali országgyűlési képviselő-jelölt is.