Pesti Srácok

Szijjártó Péter: nevetséges és hazug a balti kormányok fellépése a Nemzeti Kártya-program kapcsán

Szijjártó Péter: nevetséges és hazug a balti kormányok fellépése a Nemzeti Kártya-program kapcsán

Nevetséges és hazug, amit a balti országok kormányai ma művelnek a magyar Nemzeti Kártya-program kiterjesztése kapcsán, ez a propaganda-cunami ráadásul eléggé termékeny táptalajra talál Brüsszelben is - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető az észak-macedón kollégájával közös sajtótájékoztatóján a Nemzeti Kártya-programmal kapcsolatos bírálatokat érintő újságírói kérdésre válaszolva nevetségesnek nevezte, amit ma "a baltiak művelnek", miután az Európai Unióban több mint egymillió orosz állampolgár tartózkodik, ebből pedig mindössze hétezer Magyarországon, ami 0,7 százalékot jelent.

- emelte ki.

PestiSracok facebook image

Rámutatott, hogy erről már megvívta a vitát az előző EU-s külügyi tanácsülésen is, ahol litván kollégája azt vetette fel, hogy drámaian megnőtt a magyar vízummal utazó fehérorosz állampolgárok száma. Az igazság szavai szerint ezzel szemben az, hogy idén egyelőre kevesebb vízumot adott ki a minszki magyar nagykövetség, mint a tavalyi év azonos időszakában.

Eközben pedig Németország, Olaszország és Franciaország radikálisan növelte a fehéroroszoknak adott vízumok számát - jegyezte meg.

- mondta.

Szijjártó Péter ezt követően reagált az ukrán elnök arra vonatkozó kérésére is, hogy a Nyugatról kapott fegyvereket oroszországi mélységi csapásokra is bevethessék.

Veszélyesnek és eszkalációs kockázatnak minősített minden ilyesfajta intézkedést, és leszögezte, hogy a fegyverek helyett a diplomáciának kellene átvennie végre a főszerepet.

Illetve arra emlékeztetett, hogy Magyarország az egyetlen EU- és NATO-tag, amely soha nem szállított fegyvereket Ukrajnába, és nem is fog.

- közölte.

A miniszter arra is kitért, hogy a magyar békemisszió folyamatos küldetés, és reményét fejezte ki, hogy "inkább előbb, mint utóbb sikerül az európai politikai vitákat is olyan irányba terelni, hogy aki a békéről merészel beszélni, azt nem bélyegzik meg azonnal orosz kémként".

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!