Pesti Srácok

Bepipult a Transparency International Magyarország a Szuverenitásvédelmi Hivatalra

Bepipult a Transparency International Magyarország a Szuverenitásvédelmi Hivatalra

A Transparency International Magyarország (TIM) szerint törvénysértő a Szuverenitásvédelmi Hivatal rájuk vonatkozó jelentése, ami miatt jogi lépéseket is terveznek.

A szervezet azt közölte kedden az MTI-vel, hogy a június 18-án indított vizsgálat nyomán készült, a hivatal honlapján hétfőn közzétett jelentés a "kommunista ideológia nyugati-imperialista összeesküvés-elméleteit megszégyenítő kitalációkkal", tárgyi tévedésekkel és súlyos csúsztatásokkal terhelt. Hozzátették: az év elején felállított, évi hatmilliárd forintból gazdálkodó állami szerv úgy tette közzé a TIM-ről szóló "vádiratát", hogy még a saját működését megalapozó törvény előírásait sem tartja tiszteletben.

A jelentéstervezetet ugyanis annak véglegesítése előtt meg kellett volna kapnia az érintettnek, és az észrevételeikre a hivatal köteles lett volna válaszolni, minderre azonban nem került sor - írták.

PestiSracok facebook image

- fogalmaztak.

A jelentés foglalkozik a Transparency International (TI) berlini titkársága által évente összeállított korrupcióérzékelési indexszel is. Annak módszertana nyilvános, tehát a megismerése érdekében kár volt eljárást indítani a TI Magyarország ellen - olvasható a közleményben.

- írták.

A továbbiakban alaptalannak nevezték azt a kijelentést, miszerint a TI Magyarország működése nem átlátható. Közölték: a szervezet minden törvényi előírásnak eleget téve, és még azon is túl, önként vállalt könyvvizsgálói jelentéssel kibővítve teszi közzé évente a közhasznúsági beszámolóját.

Felidézték, a szuverenitásvédelmi törvényt több civil szervezettel együtt a TI Magyarország már annak elfogadása előtt is bírálta. A szervezet, miután a Szuverenitásvédelmi Hivatal idén nyáron "egyedi – átfogó jellegű – vizsgálatot” indított ellenük és az Átlátszó.hu-val szemben, alkotmányjogi panaszt nyújtott be az Alkotmánybírósághoz, mivel mind a hivatal létét, mind az azt megalapozó törvényt alkotmányellenesnek tartja.

- áll a közleményben.

A hivatal jelentését itt ismerheti meg.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!