Pesti Srácok

Kardosné Gyurkó Katalin lett az Kulturális és Innovációs Minisztérium új miniszteri biztosa

Kardosné Gyurkó Katalin lett az Kulturális és Innovációs Minisztérium új miniszteri biztosa

Kardosné Gyurkó Katalint nevezte ki Hankó Balázs miniszter Generációk közötti együttműködés segítéséért felelős miniszteri biztosnak.

Az új miniszteri biztos feladatkörében felel a generációk közötti együttműködést segítő igények, javaslatok koordinálásáért, a szakmai-módszertani fejlesztési célok kidolgozásáért, változó generációs igények összehangolásáért, társadalmi programok kidolgozásáért. Feladatai közé tartozik, hogy közvetítsen a családi civil- és érdekképviseleti szervek és a kormányzati szervek között a családok és a nemzedékek közti együttműködés sajátos érdekeinek hatékonyabb érvényesítése érdekében. Tevékenysége egyszerre érinti a családügy, a demográfia, a civil szervezetek, az oktatás és a kultúra területét - olvasható a minisztérium által kiadott közleményben.

Azt írják: munkája során szakmai észrevételeket tesz a társadalmi és civil kapcsolatok fejlesztése érdekében, közreműködik a népesedéspolitikával kapcsolatos szakmai feladatok ellátásában, kezdeményezi döntések meghozatalát, feladatok előkészítését, azok végrehajtásának ellenőrzését.

Kardosné Gyurkó Katalin közgazdász. Öt gyermek édesanyja. 2016 és 2024 között a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) elnöke, korábban főtitkára. Az egyesület elnökeként érdekvédelmi, karitatív munkát végzett a tizenhatezer családot tömörítő egyesületben. Elnöksége ideje alatt stabilizálódtak, majd megerősödtek az egyesület pénzügyi alapjai, jelentősen nőtt az egyesület tagsága, bővültek a tagkártyához kapcsolódó kedvezmények, megnövekedett az egyesület adománygyűjtő tevékenysége, több országos jelentőségű programmal bővült a NOE tevékenysége. Az Európai Parlament, az IFFD és a Polgári Magyarországért Alapítvány is díjjal ismerte el az egyesület tevékenységét. A NOE-díj mellett munkájáért 2014-ben Magyar Arany Érdemkereszt állami kitüntetésben részesült. 2018 májusában a családvédelem területén kifejtett kiemelkedő szakmai tevékenységéért Pro Familiis-díjban, 2024-ben kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült - olvasható a közleményben.

PestiSracok facebook image

(MTI / Kiemelt kép: MTI/Mester Levente)

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.