Pesti Srácok

Magyar Péter egyetlen ismert EP-képviselője inkább postás lenne, mert fáj a háta

Magyar Péter egyetlen ismert EP-képviselője inkább postás lenne, mert fáj a háta

Kezdjük érteni, hogy miért nem akarják a saját sajtójukban sem futtatni a képviselőiket Magyar Péterék. Eddig egyetlen olyan név akadt a messiáson kívül a Tisza Pártban, akiről néhol még valamit hallgattunk, de a jelek szerint, jobb lett volna, ha őt se nagyon engedik a nyilvánosság elé. Gerzsenyi Gabriella ugyanis kijelentette, hogy sokkal szívesebben lenne postás, mint képviselő, hiszen fáj a háta a kellemetlen parlamenti székektől. A nép egyszerű lánya, hát könnybe borul az ember szeme...

Mindig összeszorul a szívünk, ha arra gondolunk, milyen nehéz lehet szegény ellenzéki képviselőinknek beülni az EP-be és megszavazni azt, amire Manfred Weber rámutat. Külön harcot kell vívjanak minden olyan önálló gondolatnak még csak a szikrájával is, amelyek esetleg a magyar érdekeket szolgálnák a Néppárt követeléseivel szemben.

De ez nem elég! Ott vannak azok a szörnyű székek, amiben nem ritkán 5 (!) órán keresztül is ülniük kell, mindezt rongyos milliókért. felháborító. De Gerzsenyi Gabriellában volt annyi bátorság, hogy közösségi oldalán felhívta a figyelmet ezekre a tűrhetetlen körülményekre, és segítséget kért, hogy legalább a hátfájást leküzdve folytathassa a hazaárulást.

A politikus, aki egyben talán az egyetlen ismertebb név a Tisza Pártban Magyar Péteren kívül, azonban sajnos nem volt felkészülve rá, hogy szembe jön vele a valóság egy kommentelő formájában, aki felvetette neki, hogy talán panaszkodás helyett összehasonlításként esetleg kipróbálhatna egy olyan munkát, ami nem csak hogy valóban megterhelő fizikailag, mint az EP-ben való ücsörgés.

PestiSracok facebook image

A dolog itt azonban még nem ért véget, Gerzsenyi ugyanis megsértődött a megjegyzésen és számon kérte a hozzászólót, sőt, kijelentette, hogy ő nem csak fontosabb, de nehezebb munkát is végez, úgyhogy neki csak ne szóljon be senki. A hozzászólást mentetükk, mielőtt a nép egyszerű lánya úgy gondolja, hogy törölné:

Egyem a szívét szegénykémnek...
Egyem a szívét szegénykémnek...

– írta Gabriella, a hős, aki csak népének él.

Fotó: MTI/Purger Tamás

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.