Pesti Srácok

Meghalt egy magyar katonai attasé Csádban

Meghalt egy magyar katonai attasé Csádban

Elhunyt a N'Djamenába akkreditált magyar katonai attasé, Vékás-Kovács Imre alezredes - közölte a Honvédelmi Minisztérium.

A tárca közleménye szerint 1988-ban kezdte meg katonai pályafutását, azóta szolgált több műveleti területen,, diplomáciai, illetve katonadiplomáciai beosztásokban is. Vékás-Kovács nemrég kezdte meg külszolgálatát Csádban, hétfői halála előtt rosszullétre panaszkodott. Szállodai szobájában találtak, idegenkezűségre utaló jel nem merült fel. Az elhunyt hazaszállítását a Magyar Honvédség biztosítja, halálának pontos okát Magyarországon vizsgálják ki.

Forrás: 444.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.