Pesti Srácok

Nagy István Magyar Péternek: a tököt én termesztem, te meg csak faragod és vakarod

Nagy István Magyar Péternek: a tököt én termesztem, te meg csak faragod és vakarod

Mondhatni tök jó poént osztott meg az agrárminiszter a Facebookon, amiben nem tökölt válaszolni Magyar Péter vádjaira, aki újabban a gazdák pénztárcáját csorbítaná. Nagy István visszatekintett a múltra és felhomályosította Magyart, hogy mit tettek a balosok a gazdákért és mit tett a mostani kormány. Bejegyzését azzal zárta: Péter, az a különbség kettőnk között, hogy a tököt én termesztem, te meg csak faragod és vakarod.

Nagy István nem csodálkozik Magyar Péter vidék-ellenes uszításán, ugyanis a brüsszeli irodákból és a fővárosból nyilván egészen más képet fest a magyar vidék helyzete. Az agrárminiszter emlékeztetett:

Nagy ezután a kormány által tett lépéseket osztotta meg, mint például hogy újjáépítették az állattelepeket, élelmiszeripari üzemeket és új öntözési beruházásokat valósítottak meg. Ennek eredményeként pedig -mivel stratégiai ágazatként tekintenek az agrárszektorra- 2023-ra a magyar mezőgazdaság termelékenysége az 5. legjobb eredményt mutatja az összes EU tagország között 2010 óta. Ezen kívül az uniós forrásokhoz az EU-ban Magyarország biztosított egyedül maximális, 80%-os nemzeti társfinanszírozást, csak a tavalyi évben 667 milliárd forint értékű fejlesztést végeztek a gazdálkodók, csak az elmúlt három évben 400 milliárd forintot költöttek állattartó telepek fejlesztésére, több mint 100 milliárd forintot kertészeti üzemek modernizálására, közel 230 milliárd forintot élelmiszeripari kapacitások bővítésére és 180 milliárd forintot a mezőgazdaság precíziós gazdálkodásra való átállására. Továbbá a Magyar Falu Programban érintett települések több mint felében nem hogy megállt a népességszám-csökkenés, hanem folyamatosan emelkedik a lélekszám.

PestiSracok facebook image

Rémhír, hogy eltűnt a magyar állattartás, visszaszorulnak a családi gazdaságok. Az sem igaz, hogy a tej-és hústermékek jelentős része külföldről jön. Nagy megemlítette továbbá, hogy csak Magyarországon lett a méhészeti tevékenység adómentes. A sort az agrárminiszter hosszasan taglalja, majd a végén megjegyzi Magyarnak, hogy:

Forrás: Facebook, fotó: videókivágás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!