Pesti Srácok

Orbán Balázs: paradigmatikus változások következhetnek be a transzatlanti együttműködésben

Orbán Balázs: paradigmatikus változások következhetnek be a transzatlanti együttműködésben

Paradigmatikus változások következhetnek be a transzatlanti együttműködésben, ha az amerikai elnökválasztáson Donald Trump republikánus elnökjelölt győzedelmeskedik - mondta a miniszterelnök politikai igazgatója hétfőn az MTI-nek.

Orbán Balázs a Transatlantic Partnership in a New Era című berlini konferenciáról telefonon nyilatkozva elmondta, ha a volt elnök győz a novemberi választáson, akkor az amerikai politika teljesen más lesz, mint az elmúlt négy évben: más lesz az ideológiai alapja, mást fog gondolni a külpolitikáról, a nemzetek fontosságáról, a családpolitikáról, a migrációs politikáról, és más lesz a háborúval kapcsolatos álláspontja is.

Hozzátette: erre a változásra Európának fel kell készülnie, és Magyarország - amely az amerikai republikánus körökkel való együttműködésben elöl jár - ebben segítséget tud nyújtani.

Most nem két ismeretlen jelölt versenyzik egymással, az európaiak mind a két jelölt politikáját ismerhetik már - mondta a politikai igazgató. Megjegyezte, a demokrata Kamala Harris alelnöke a Biden-kormányzatnak, ezért azt lehet feltételezni, egyetért az elmúlt négy év politikájával.

PestiSracok facebook image

Kifejtette, Európának és Magyarországnak a trumpi négy év jobb volt, mert nem volt háború sem a Közel-Keleten, sem Ukrajnában, sem máshol. Ha folytatódik a trumpi "America first" külpolitikai irányelv, akkor a többi ország is a nemzeti érdekeken alapuló külpolitikát tud folytatni, nem kell liberális alapú külpolitikát folytatnia - magyarázta.

Orbán Balázs elmondta, nagyon örül annak, hogy konzervatív német és magyar szervezetek együttműködésében valósult meg ez a rendezvény a transzatlanti együttműködés jövőjéről.

Közölte, számos ilyen konferencia van, de általában mindegyik liberális nézőpontból tekint rá a transzatlanti közösség jövőjére. Nagyon fontos - folytatta -, hogy legyenek ilyen beszélgetések, amikor amerikaiak, németek és magyarok, európaiak együtt, konzervatív nézőpontból beszélnek Amerika és Európa együttműködéséről.

Kitért arra is, hogy a konferencián az amerikai vendégek arról számoltak be, az amerikai konzervativizmus megváltozott, sokkal keményebben állnak ki a konzervatívok a számukra fontos értékek, a család, a nemzet mellett és a migrációval szemben, ez pedig hatással lesz az európai politikára is.

A konferenciát a Mathias Corvinus Collegium, a Danube Institute és a TheRepublic berlini székhelyű think tank szervezte.

Forrás: MTI, fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

Mitől lesz valaki jobboldaliként a kiegyezés híve? – A Magyar Patrióták elnöke volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 április 13.
A magyarság szegletköveiből nem lehet csemegézni, azokat együtt kell vállalni, ha valaki közénk akar tartozni – mondta Hetzmann Róbert, a Magyar Patrióták Közösségének elnöke a Polbeat múlt heti adásában. Huth Gergely és Stefka István a karakán nemzeti közösség vezetőjével arról is beszélgetett, hogy mi a nemzeti maximum, mitől lesz valaki valódi patrióta? A műsorban kiderült az is, hogy a háborús válságból adódó megszorítások itthon nagyobb mértékben érintik a valóban nemzeti civileket, mint a liberálisabb jobboldaliakat, a párbeszéd és a kiegyezés híveit, ami szomorú következményekkel jár. A Magyar Patrióták például kénytelenek voltak felszámolni irodájukat és elbocsátani munkatársaikat.