Pesti Srácok

Rengeteg gyermekpornográf felvételt találtak egy férfi mobilján, amit másokkal is megosztott

Rengeteg gyermekpornográf felvételt találtak egy férfi mobilján, amit másokkal is megosztott

Egy komáromi férfi mobilján a hatóságok több mint 200 olyan felvételt találtak, amin fiatalkorúak, köztük több 12.életévét be nem töltött gyerekeket szexuális cselekedetre kényszerítenek. Ezeket a felvételeket azonban nem csak ő nézegette, hanem több ismerősének is elküldte. Most börtön vár rá.

A vádirat szerint a férfi 2023. február és augusztus között a letartóztatott férfi komáromi lakóhelyén 2 db gyermekpornográf videót és 23 db gyermekpornográf fényképet osztott meg különböző alkalmazásokon keresztül több személlyel, melyek között több olyan volt, amelyen a tizenkettedik életévüket be nem töltött személyekkel szemben megvalósított szexuális cselekmény erőszak alkalmazása mellett történt.

Az elkövető 2023. november 11-ét megelőzően röviddel kétszáznál is több gyermekpornográf tartalmú fényképfelvételt tartott a mobiltelefonján, melyek között közel 60 olyan felvétel is volt, melyeken a tizenkettedik életévüket be nem töltött személyekkel szemben megvalósított szexuális cselekmény erőszak alkalmazása mellett történt.

Az ügyészség a vádiratában arra tett indítványt, hogy a Tatabányai Törvényszék a férfit börtönbüntetésre és közügyektől eltiltásra ítélje, valamint indítványozta, hogy a bíróság végleges hatállyal tiltsa el őt minden tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel kapcsolatos foglalkozástól, tevékenységtől, és kobozza el tőle azt a mobiltelefont, melyet a bűncselekmény elkövetéséhez használt.

PestiSracok facebook image

A tizenkettedik életévét be nem töltött személyekkel szemben erőszak alkalmazása mellett megvalósított szexuális cselekményeket ábrázoló felvételek forgalomba hozatalát a Büntető Törvénykönyv öt évtől húsz évig terjedő szabadságvesztéssel bünteti.

Forrás: ATV, fotó: Envato

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!