Pesti Srácok

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a fiatalok meghallották a toborzási kampány üzenetét

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a fiatalok meghallották a toborzási kampány üzenetét

A magyar fiatalok meghallották a "Szeretem, megvédem!" kampány üzenetét – jelentette ki a honvédelmi miniszter az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában, sikeresnek minősítve a területvédelmi tartalékosok toborzási kampányát.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf emlékeztetett: 2023-ban alakították át a tartalékosok rendszerét, területvédelmi parancsnokságot hoztak létre, amely összefogja azt a hét területvédelmi ezredet, amelyek járási szintig lefedik az egész országot. A hadsereg így megjelenik az ország "összes sarkában", míg a hivatásos állomány támaszpontszerűen van jelen.

– ismertette a tárca vezetője.

A honvédelmi miniszter kiemelte: nemcsak Magyarországon, hanem több NATO-országban is koncentrálnak a területvédelemre.

– mondta.

Arról is beszélt: a területvédelmi tartalékosokra sok kiegészítő feladatot lehet bízni, például objektumvédelmet. Szalay-Bobrovniczky Kristóf tájékoztatása szerint területvédelmi tartalékosnak minden 18 év feletti fiatal jelentkezhet, az öthetes alapkiképzést akár hétvégente is el lehet végezni.

– jelezte.

A miniszter hangsúlyozta: Magyarországon komplex haderőfejlesztés indult meg a 2010-es évek közepén, amely nemcsak a fegyvervásárlásról, hanem azok rendszerbe állításáról is szólt. A mostani tartalékosokat célzó kampányt két másik is megelőzte, amelyekben az új eszközökre toboroztak hivatásos katonákat.

– emelte ki.

Közölte: a haderőfejlesztésben a 2030-as évekig precízen lefektetett tervek vannak, és Magyarország mára eljutott oda, hogy GDP arányosan két százalékot költ a honvédelemre.

– fogalmazott a honvédelmi miniszter.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában felidézte: a szombati eskütételen 1179 területvédelmi tartalékos állt együtt.

– tette hozzá.

A miniszter megjegyezte: a területvédelmi tartalékosok mintegy tíz százaléka megy tovább szerződéses katonának, így a területvédelmi tartalékosok számának növelése a hivatalos állomány bővítéséhez is hozzájárul.

MTI; Fotó: Facebook

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!