Pesti Srácok

Vádat emeltek egy családját bántalmazó nyíregyházi férfi ellen

Vádat emeltek egy családját bántalmazó nyíregyházi férfi ellen

Testi sértés, szexuális és kapcsolati erőszak, illetve kiskorú veszélyeztetése miatt emelt vádat a Nyíregyházi Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki éveken keresztül bántalmazta feleségét és gyermekeit Nyíregyházán.

Borsodi-Buss Emese, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészség sajtószóvivője közleményében azt írta, a vádirati tényállás szerint a középkorú férfi feleségével és négy gyermekével élt együtt. A házastársak viszonya másfél-két évvel ezelőtt megromlott, gyakoriak voltak közöttük a veszekedések. A férfi eleinte egy-két pofont adott a feleségének, megszorította a karját, de később már olyan erővel bántalmazta, hogy annak nyomai láthatóak voltak a nő testén, akinek férje utasítására alapozóval vagy ruházatával kellett lefednie a bántalmazás nyomait.

A férfi tulajdonának tekintette a feleségét, szexuális erőszakot is elkövetett ellene, miközben elvárta, hogy "uram, parancsolómként" nevezze őt, majd megfenyegette, ha el meri hagyni, megöli őt – ismertette a szóvivő. Az egyik alkalommal egy rongyot meggyújtva a ház felgyújtásával fenyegette meg családját, máskor pedig késsel a kezében a nő megölésével és szemének kinyomásával fenyegetve tartotta őt rettegésben. Az agresszív családapa viselkedésének gyakran tanúi voltak a gyerekek is, akik félelmükben elbújtak vagy hangosan sírtak, ha pedig megpróbálták anyjuk bántalmazását megakadályozni, ők is áldozatul estek a férfi agressziójának – közölte Borsodi-Buss Emese.

A szóvivő hozzátette, a férfi legutóbb idén márciusban, gyermekei szeme láttára bántalmazta, ököllel ütötte és megrúgta a feleségét, majd amikor a hatéves kisfiú a szülei közé állt, a férfi a gyermeket is megütötte. Az ügyészség a letartóztatásban lévő férfival szemben – beismerése esetén - öt év börtönbüntetés kiszabását indítványozza a bíróságnak.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!