Pesti Srácok

Lecsap a MetaMaca – Amikor a Facebook kéri számon a TikTokot a választások befolyásolásáért

Lecsap a MetaMaca – Amikor a Facebook kéri számon a TikTokot a választások befolyásolásáért

Összeül az Európai Parlament Belső Piaci és Fogyasztóvédelmi Bizottsága, hogy megvitassa milyen befolyással bírt a TikTok a romániai elnökválasztásokra, egyúttal, hogy számon kérjék a kínai közösségi oldalt, mégis milyen alapon szólnak bele európai országok demokratikus szavazásaiba. A dolog pikantériája, hogy a bizottság tagja lesz az a Dávid Dóra, akit Magyar Péter egyenesen a Facebook vezetőségéből ejtőernyőzött be az EP-be. Ha az irónia málnaszörp lenne, most nyakig úsznánk benne...

Mivel a romániai elnökválasztás első fordulóját az a Călin Georgescu nyerte, akinek a hagyományos médiában nem, a TikTokon azonban annál nagyobbat futott a kampánya, Brüsszel fura urai most úgy gondolják, hogy ez egy kínai befolyásolási kísérlet volt, és azonnali irgum-burgumot rendeltek el a közösségi platformmal szemben.

Össze is hívták az Európai Parlament Belső Piaci és Fogyasztóvédelmi Bizottságot, hogy ők folytassanak vizsgálatot a TikTokkal szemben, ennek a bizottságnak pedig az a Dávid Dóra is a tagja, aki nem mellesleg a META jogászaként indult, majd Magyar Péternek köszönhetően nulla személyes megjelenéssel Nagy-Britanniából egyenesen Brüsszelbe ejtőernyőzték, hogy ott képviselje a Facebook Magyarország érdekeit.

Nagyon bájos ez a kettős mérce, azonban arra mégis kíváncsiak lennénk, hogy ha Brüsszel számon kéri a TikTokon, hogy összekalapáltak Georgescunak 23 százalékot egy elnökválasztáson, vajon miért nem jut eszükbe, hogy a MetaMacától is megkérdezzék, hogy az őt alkalmazó platformnak esetleg volt-e köze ahhoz, hogy lájkfarmokkal kitámasztva összekalapozzanak az övcsatok hercegének 30 százalékot az EP-választáson? ja, hogy ha nem csinálják Dóra most nem lenne ott ahol? Akkor értjük, köszönjük.

PestiSracok facebook image

Kell még valamit mondanom Ildikó?

Fotó: Képernyőfotó

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!