Pesti Srácok

Lepusztult negyed helyett modern városrész fogadja majd a reptérről érkezőket – megkezdődnek a Déli Városkapu tervezési munkálatai

Lepusztult negyed helyett modern városrész fogadja majd a reptérről érkezőket – megkezdődnek a Déli Városkapu tervezési munkálatai

Nagyszabású fejlesztés indul Budapest déli bejáratánál – jelentette be közleményben kedden a Peter’s Consulting Kft. Ebből kiderült, hogy megkezdődnek a Déli Városkapu tervezési munkálatai.

A fejlesztést a Peter’s Consulting Kft. és a Greennovatív Kft. vezeti, amelyek már eddig is több stratégiai projektet irányítottak, így a Láng Negyedet és a Gate projektet is. Az új városrész kialakításának célja, hogy a Ferihegyi Repülőtér környéke ne egy lepusztult negyedet mutasson, hanem egy európai színvonalú környezetet, amely a turisták és a helyiek számára is vonzó.

A 16 hektáros Déli Városkapu területét a Gyáli úti felüljáró, az Ecseri út, az Üllői úti vasútpálya és az M5-ös autópálya bevezető szakasza öleli körül. Mintegy 12 kilométerre található a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér is, ezért kiemelkedően jó megközelíthetőséggel rendelkezik, és a beruházó szerint számtalan fejlesztési lehetőséget kínál.

Kiemelték: különösen fontos, hogy a Magyarországra érkező turisták Ferihegyről elindulva mit látnak először az országból, most ugyanis „egy lepusztult negyed” fogadja őket.

PestiSracok facebook image

– fogalmaznak.

– nyilatkozta Zentai Péter, a Peter’s Consulting tulajdonosa.

Azt is ígérik, hogy a leendő Déli Városkapu egy olyan modern, fenntartható városrész lesz, amely a minőségi lakhatás mellett a főváros és az agglomerációs régió számára is gazdasági és közlekedési központként szolgálhat.

– mutatott rá Zentai Péter.

A Világgazdaság a múlt héten számolt be róla, hogy Budapest északi kapuja, a III. kerület eddig kihasználatlan, közel 35 hektáros fejlesztési területe több évtizedes hányattatás után végre elindulhat a fejlődés útján, miután magyar tulajdonba, szintén a Peter’s Consulting Kft. és Greennovatív Kft. tulajdonába került.

A teljes írás ITT olvasható; Fotó: vg.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!