Pesti Srácok

Orbán Viktor: nagy változás előtt áll a nyugati világ, ami az amerikai elnökválasztáson csúcsosodhat ki (videó)

Nagy változás előtt áll a nyugati világ - hangsúlyozta a magyar miniszterelnök, aki szerint kedden változik a világ”, Amerika széljárása megfordul, és ismét Donald Trump lesz az Egyesült Államok elnöke, így békepárti többség alakulhat ki a migrációpolitikával szemben is. Orbán Viktor a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában bejelentette: a jövő héten több mint 40 nyugati ország állam- és kormányfője érkezik Budapestre, ilyen nagyszabású találkozó még nem volt a magyar fővárosban.

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök interjút ad a Jó reggelt, Magyarország! című műsorban a Kossuth rádió óbudai stúdiójában 2024. október 11-én.
MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

A miniszterelnök kijelentette: a munkaadóknak és a munkavállalóknak meg kell egyezniük a bérekben és ebben segíthet a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) új vezetője.

Az átlagbért az tudja meghatározni, aki dolgozik, míg a bérszintet a gazdaságban tevékenykedők tudják megítélni – „nem valaki az íróasztal mögül.” Hangsúlyozta, hogy mind a munkásoknak, mind a gyáraknak jogos igényeik vannak, és ezek rendezéséhez bértárgyalások szükségesek, nem pedig olyan politikusok tanácsai, akiknek nincs valós gazdasági tapasztalatuk, de mégis meg akarják mondani, mit tegyenek. „Ettől feláll a szőr a hátamon” – jegyezte meg a miniszterelnök.

Úgy látja, hogy bár a kormánynak szabályozási felelőssége van, nem ő irányítja közvetlenül a gazdaságot. Hozzátette, hogy a valóságnak nem arról kell szólnia, mekkora legyen a bér, hanem arról, hogy azok tárgyaljanak, akik a gazdaságot működtetik. Magyarország nem csak a tanuló fiatalokat, hanem a munkás fiatalokat is akarja támogatni. A januártól igényelhető munkáshitelról Orbán Viktor azt mondta, van háromszázezer fiatal, aki jogosult lesz erre a 4 millió forintos kamatmentes hitelre. A munkáshitel kapcsán megjegyezte még, hogy jelenleg mintegy 20 ezer diáknak van diákhitele Magyarországon, és hozzátette, hogy a kormány az elmúlt években 50 ezer diákot segített diplomához jutni.

De mi a helyzet azokkal, akik a munkásrétegből érkeznek? Igaz, hogy hamarabb munkába állnak, de számukra is nehéz az indulás. Nem a lustáknak szeretnénk támogatást nyújtani, de a legtöbben dolgozni akarnak” – fogalmazott Orbán Viktor.

A miniszterelnök kitért arra is, hogy a lakhatási nehézségek miatt a fiatalok számára az önálló élet megkezdése egyre későbbre tolódik. Véleménye szerint azonban a nemrég bejelentett támogatással sikerült könnyíteni ezen a helyzeten. Kiemelte továbbá, hogy a munkáshitel a 17-25 éves korosztály számára lesz elérhető, és 4 millió forinttal segíti azokat, akik korábban munkába állnak. Orbán Viktor úgy látja, hogy a nagyvállalatok stabilak, és a nagyipari termelési kapacitások már kiépültek. Például az építőipari vállalkozások erősek, és a magyar cégek jelentős projekteket valósítanak meg külföldön.

A középvállalkozások esetében viszont az a cél, hogy meg tudjanak jelenni a nemzetközi piacon.

Orbán Viktor kifejtette, hogy a kisebb vállalkozások jelenleg nehezen boldogulnak, ezért a nemrégiben bemutatott Demján Sándor-program célja, hogy őket támogassa. A program keretében a betéti kölcsön révén az állam részt vesz a vállalkozásokban, és tagi hitellel növelni tudják a cégek kapacitását. „Ez egy új gazdaságpolitikai kezdeményezés” – fogalmazott a miniszterelnök, aki szerint a következő évben 3-3,5 százalékos növekedés várható, és 2025 kiemelkedő év lehet ebből a szempontból.

Orbán Viktor bejelentette: a jövő héten több mint 40 nyugati ország állam- és kormányfője érkezik Budapestre, ilyen nagyszabású találkozó még nem volt a magyar fővárosban.

A legizgalmasabb kérdésnek azonban az amerikai elnökválasztást nevezte. Véleménye szerint év végére a nyugati világban átalakulnak az erőviszonyok. „Kedden változik a világ” – mondta, utalva arra, hogy szerinte Amerika széljárása megfordul, és ismét Donald Trump lesz az Egyesült Államok elnöke, így békepárti többség alakulhat ki a migrációpolitikával szemben.

Forrás: MTI, Mandiner

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás - Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2023 május 5.
Nem mindennap láthat a néző olyan műsort, mint a legutóbbi másfél órás Polbeat, amelyben Budaházy György és a Hunnia-ügy négy másik vádlottja, Szász Endre, Nagy Zoltán, Dr. Szücsi Frigyes és Fábián Róbert szólalt meg, a kegyelmükért és szabadulásukért talán legtöbbet tevő jogvédővel, Gaudi-Nagy Tamással együtt. Vendégeinkkel a Novák Katalin államfő által a Szentatya látogatása alkalmából kihirdetett kegyelem után beszélgetett Füssy Angéla oknyomozó újságíró és Huth Gergely főszerkesztő, akik rákérdeztek a szabadulás körülményeire, a börtönélet mindennapjaira, a köztörvényes rabtársak viszonyulására, a fegyőrök viselkedésére éppúgy, mint ahogy arra is: volt-e, amit megbántak, vagy ma már másképp csinálnának, mint akkor, 2002 és 2006 között, a Hunnia Mozgalom névre keresztelt ellenállási hálózatukban?

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.