Pesti Srácok

Szijjártó Péter: más dimenzióba került a magyar-holland kapcsolat Geert Wilders pártjának kormányzati szerepvállalásával

Szijjártó Péter: más dimenzióba került a magyar-holland kapcsolat Geert Wilders pártjának kormányzati szerepvállalásával

Geert Wilders pártjának kormányzati szerepvállalásával más dimenzióba lépett, visszatért a kölcsönös tisztelet talajára a magyar-holland politikai kapcsolat, amiből hazánk sokat profitálhat a jövőben – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Hágában.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető Geert Wildersszel, a Szabadságpárt vezetőjével, valamint a gazdasági, a külkereskedelmi és a külügyminiszterrel is egyeztetett Hollandiában, majd arról számolt be, hogy korábban a két ország politikai kapcsolatait "turbulenciák jellemezték", az új kormánykoalíció felállása óta azonban visszatért a viszony a kölcsönös tisztelet talajára, legalábbis az esetek döntő többségében, s így az együttműködés érdemi kérdéseire lehet koncentrálni.

Hangsúlyozta, hogy Hollandia jelenleg Magyarország nyolcadik legfontosabb kereskedelmi partnere, a kétoldalú kereskedelem értéke rendszeresen meghaladja az évi tízmilliárd eurót, a hazánkban működő 520 holland vállalat pedig 19 ezer embernek ad munkát, és újabb és újabb beruházásokat terveznek.

PestiSracok facebook image

– jegyezte meg. Majd hozzátette, hogy a schengeni övezet túlélésének is ez a kulcsa. Szijjártó Péter ezt követően kiemelte, hogy a szabad kereskedelem egyértelműen érdeke Hollandiának és Magyarországnak is, hiszen mindkét ország jelentős exportőrnek számít Európában és globálisan is. Ezért tájékoztatása szerint a magyar kormány az idei európai uniós elnöksége alatt is komoly hangsúlyt helyez a közösség szabadkereskedelmi tárgyalásainak előmozdítására.

Kitért a nukleáris energia fontosságára is, emlékeztetve, hogy mindkét ország részese az atomenergiát használó európai országok koalíciójának, és ekképpen nem fogadják el annak negatív diszkriminációját.

– összegzett.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!