Pesti Srácok

Gyehenna – Szólt a végidők halott keze

Gyehenna – Szólt a végidők halott keze

A lírai cím egy kissé csalóka, nem kesergő poézis következik alább, hanem egy jóval földhözragadtabb, de fenyegetőbb esemény. Történt ugyanis, hogy az egyik "halott kéz"-ként számontartott rádióállomás újra üzeneteket kezdett sugározni a fehér zaj mellett, és az egyik szó, ami elhangzik, éppen az alvilág neve volt.

Az úgynevezett "halott kéz" hullámhosszok, olyan rádiócsatornák, amik az elméletek szerint a nagyhatalmak biztosítékai arra az esetre, hogy ha minden kötél szakad, a világ összeomlik, és már olyan sem marad, aki megnyomhatná a piros gombot, akkor is felrepülhessenek azok az atomrakéták, és felperzseljék, ami megmaradt a földből.

Ezeken a csatornákon általában csak statikus, fehér zaj hallható, elvétve azonban értelmes kódüzenetek is megjelennek rajtuk. Az elméletek szerint ezzel jelzik, hogy amíg van olyan, aki bemondja ezeket a kódokat, addig a robbanófejek érzékelik, hogy a földben kell maradniuk, amint viszont a fehér zajt egy időn túl nem töri meg semmi, kinyílnak a silók.

Az egyik legismertebb ilyen halott kéz a UVB-76 rádióállomás, alias „Doomsday” (Végidő), a napokban 24 üzenetet küldött egymás után. Ezek nem mellesleg új szavak voltak. Általában ugyanis a ezek a csatornák ugyanazokat a kifejezéseket ismétlik meg. Most azonban új szavak is megjelentek a sugárzásban, javarészt szláv személynevek, azonban két kifejezés könnyen megütheti az ember fülét:

PestiSracok facebook image

Az első a pokol elnevezése a zsidó vallásban, a második szabadfordításban talán "jégerdőként" fordítható. Hogy mindez járhat-e valamiféle jelentéssel annak fényében, hogy Kirillov altábornagy felrobbantása után az oroszok kemény megtorlással fenyegetőztek, azt mindenki döntse el maga. Alább pedig hallgassák meg a UVB-76 "ünnepi adását":

Fotó: PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!