Pesti Srácok

Három különböző laboratórium cáfolja Csárdi Antal közveszéllyel való riogatását

Három különböző laboratórium cáfolja Csárdi Antal közveszéllyel való riogatását

Három különböző akkreditált laboratórium mérése bizonyítja, hogy az Oroszlány VI. barnakőszén (közismert nevén Cicahomok) bányatelek rekultivációjához használt anyagban nincs az engedélyben foglalt határértéket meghaladóan szennyező anyag. Mindez cáfolja Csárdi Antal országgyűlési képviselő állítását, miszerint laboratóriumi vizsgálati jegyzőkönyvek határérték túllépést mutatnak. Izgatottan várjuk a Tisza Párt felé tájékozódó országgyűlési képviselő úr magyarázatát.

A rekultiváció során felhasznált anyagok vizsgálatára novemberben külön-külön mintavételezést végeztek a kormányhivatal, a rekultivációt végző vállalkozó és helyi civilek megbízásából. Mindhárom egymástól független laboratórium által kiértékelt minta az engedélyezett határérték alatti koncentrációt mutatott.

A bányatelek feltöltésére használt anyagot a rekultivációt folytató cég a környezetvédelmi hatóság által kiadott engedély alapján állítja elő, tevékenysége ellenőrzött körülmények között zajlik. A környezetvédelmi hatóság által lefolytatott vizsgálat szerint a beruházás nem érinti vízbázis védőövezetét sem, a bányagödör falai kellően vízzáróak, oldalirányú szivárgásra sem kell számítani. Ennek ellenére a cég a bányagödör falának vízzáró képességét további szigeteléssel erősíti.

A bánya bezárása az előírások alapján történik, a tevékenység a környezetre nem gyakorol káros hatást, az éppen a korábbi bánya által okozott tájseb helyreállítását szolgálja. A hatóság az engedélyben foglaltak betartását a jövőben is kiemelten vizsgálja a környezet védelme érdekében.

PestiSracok facebook image

(MTI / Kiemelt kép: Hatlaczki Balázs-PS)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!