Pesti Srácok

Újabb szög a női ökölvívás koporsójában, és ezt is Imane Khelif verte be

Újabb szög a női ökölvívás koporsójában, és ezt is Imane Khelif verte be

Heves reakciókat váltott ki, hogy az Associated Press harmadik helyezettként díjazta Imane Khelif algériai ökölvívót az „év női sportolója” kategóriában.

Az Associated Press (AP) 74 sportújságírója döntött a díjakról, ahol Caitlin Clark kosárlabdázó kapta az első helyet 35 szavazattal, Simone Biles olimpiai tornász második lett 25 szavazattal, míg Khelif 4 szavazattal harmadik helyezést ért el. Khelif idén nyáron aranyérmet nyert a párizsi olimpián a női váltósúlyú bokszversenyen, bár korábban kizárták a világbajnokságról a nemi alkalmassági szabályok megsértése miatt - írja a Daily Mail.

A díjazás főleg a közösségi médiában váltott ki heves reakciókat. Többen szégyennek és nevetségesnek nevezték a döntést, míg mások szerint ez méltatlan a női sportolókhoz. Khelif jelenleg jogi lépéseket tesz a Franciaországban megjelent, orvosi adataira vonatkozó állítások miatt (erről bővebben IDE KATTINTVA olvashattok). Az ügy tovább élesíti a nemi szabályozások körüli vitát, amely a médiában látszólag mélyen megosztja a közvéleményt, a valóságban azonban a társadalom jelentős többsége a normalitás oldalán áll. Donald Trump is megszólalt az ügy kapcsán, ígéretet téve arra, hogy ha újra hivatalba lép, véget vet a „transznemű őrületnek” a női sportokban. Egy arizonai rendezvényen kijelentette:

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!