Pesti Srácok

Ursula a pálya széléről figyeli, ahogy a nagyok beszélgetnek

Ursula a pálya széléről figyeli, ahogy a nagyok beszélgetnek

Bajban van Ursula von der Leyen. Az Európai Bizottság elnökének ugyanis hamarosan tárgyalnia kellene Donald Trumppal, a leendő amerikai elnök azonban a hírek szerint nem igazán akar vele szóba állni, mert finoman szólva sem kedveli a Pfizer-királynőt. Kedveli ellentétben Ursula legnagyobb ellenfelét, Orbán Viktort. De azért az EB vezetőjének sem kell aggódnia, ha lecsófőzést közben a két igazi nagyágyú beszélget egymással, talán őt is megemlítik.

Nagyon visszafogottan fogalmazott a Politico Ursula von der Leyen jelenlegi problémájáról. A lap szerint ugyanis papíron az EB elnökasszonya Washington egyik elsődleges európai tárgyalópartnere lenne, de tekintettel a Trumphoz fűződő kapcsolatára, egyes diplomaták úgy vélik, az Egyesült Államok inkább kétoldalú megállapodást köt majd a szövetségeseinek tartott felekkel, például Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel.

A portál nagyon finoman írta körbe a témát, gondosan elkerülve azt, hogy Trump konkrétan tehetségtelennek és korruptnak is nevezte Von der Leyent, ellentétben Orbánt néha csak úgy felhívja lecsófőzés közben, és többször is kijelentette, hogy ő a főnök. Nos, mindennek tükrében mi valószínűleg jobban várjuk a januári beiktatást, talán majd kiderül, hogy jó ötlet volt-e folyamatosan packázni Magyarországgal Brüsszelben...

Fotó: MTI/Balogh Zoltán

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.