Pesti Srácok

Baranyi Krisztina saját talpnyalóit fizeti a lakosságtól sarcolt pénzből

Baranyi Krisztina saját talpnyalóit fizeti a lakosságtól sarcolt pénzből

Baranyi Krisztina kerülete olyan káder-tanya lett, amely sokba kerül, a szakemberek messze elkerülik, írja a Metropol. Mindezt persze a lakosság szenvedi meg. Igaz, ez eddig is így volt, de most még bátrabb lett a polgármester asszony, hiszen úgy látszik, a rengeteg botrány ellenére is vígan élheti világát.

Míg a kutyákkal politizáló ferencvárosi polgármester, Baranyi Krisztina zokszó nélkül pártpolitikai kádereket vesz maga köré, és többek szerint baloldali kifizetőhelyet csinált Ferencvárosból, addig a kerületi intézményvezetők pályázatait addig csűri-csavarja, amíg nem a neki tetsző eredményt kapja. Most éppen az egészségügyi szakszolgálat új vezetőjének kinevezése vált igazi szappanoperává, korábban annak a gyerekjóléti intézményvezetőnek a személye kavart nagy vihart, aki hónapokon át nem vizsgált ki egy gyerekbántalmazási gyanút, és rosszabb szakmai tapasztalattal rendelkezett, mint versenytársa, mégis megkapta a minidiktatúrát kiépítő Baranyitól a kinevezést. Ráadásul tendencia, hogy a ferencvárosi személyügyi pályázatokon alig lézeng jelentkező, Gyurákovics Andrea, a ferencvárosi Fidesz-KDNP frakcióvezetője szerint azért, mert általánosságban is politikai célokra használja Baranyi az alkalmazottakat, aminek már híre van...

Baranyi Krisztinát minidiktatúrájának építésében 12 új, vele szövetségben lévő baloldali képviselő támogatja. A balliberális polgármester a saját és alpolgármestereinek gázsiját az egekbe emelte. Így vált Baranyi a legtöbbet kereső – havonta közel 5 millió forint/hó –budapesti politikussá, de helyettesi sem panaszkodhatnak, akik 2,3 millió forintot keresnek személyenként. A fizetés ráadásul még nem minden, hiszen hozzájön a havi 190 ezer forintról, 400 ezerre emelt költségtérítés is. Baranyi a kabinetjét is felduzzasztotta annak ellenére, hogy korábban azt hangoztatta, kisebb önkormányzattal fog dolgozni. A polgármesteri kabinetben lévő, főként kutyapártos munkatársainak több 10 milliós jutalmat is osztott Gyurákovics Andrea szerint:

PestiSracok facebook image

– jegyezte meg a fideszes frakcióvezető.

Az is beszédes, hogy a minidiktátor hírében álló balliberális polgármester – az interneten még most is megtalálható – tavalyi kampányprogramjának első pontja volt, hogy nem lesz a kerület politikai kifizetőhely, a valóság mégsem ezt mutatja... Legutóbb Balogh Samu, Karácsony Gergely főpolgármester korábbi kabinetfőnöke landolt Ferencváros egyik cégénél, érdekesség, hogy felvételéről Baranyi egyszemélyben döntött, de messze nem ő az egyetlen bukott káder, akit a polgármester magához vett és jól fizető állást csinált neki az önkormányzat egyik cégénél. Mindeközben a minidiktatúráját építő Baranyi addig csűri-csavarja az önkormányzati cégvezetői pályázatokat, amíg nem hozza azt a személyt helyzetbe, akit ő akar – tudta meg a lap Gyurákovics Andreától. A teljes cikk elérhető a Metropol oldalán.

Forrás: Metropol; Fotó: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!