Pesti Srácok

Biden elgondolkodott azon, hogy kegyelmet adjon Trumpnak

Biden elgondolkodott azon, hogy kegyelmet adjon Trumpnak

Joe Biden megvitatta Donald Trump kegyelmi lehetőségét – írja az NBC News egy forrásra hivatkozva. Egyelőre azonban nem egyértelmű, hogy az elnök komolyan fontolgatja-e ezt a lépést mindenesetre fiának kegyelmet adott.

Többen bírálják az idősödő politikust, amiért túl sokáig maradt hivatalban, valamint azért is, mert kegyelmet adott a fiának. A frusztrációt fokozza, hogy Biden nemrég „kétségeit fejezte ki” afelől, hogy képes lesz-e még négy évig szolgálni, miközben az újraválasztásáért folytatott kampányban elutasította a választók hasonló aggályait.

Az elnök maga is neheztel pártjának tagjaira. A novemberi választások után egy, az elnök megjegyzéseit közvetlenül ismerő személy szerint elgondolkodott azon, hogy nagylelkű lépésként kegyelmet adjon Trumpnak.

Nem világos azonban, hogy ezt komolyan fontolóra vette-e. A Fehér Ház egyik tisztviselője közölte, hogy „tudomásunk szerint ez nem merült fel”. Mindeközben Biden nincs jó viszonyban „néhány legközelebbi szövetségesével” sem, ami tovább növeli a politikai bizonytalanságot.

PestiSracok facebook image

A Demokrata Párton belüli feszültség egyre nagyobb méreteket ölt, miközben Biden jövőjével kapcsolatos kétségek és a Trump kegyelmi lehetőségéről szóló találgatások tovább fokozzák a politikai bizonytalanságot az Egyesült Államokban.

Forrás: Mandiner, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!