Pesti Srácok

Nagy Márton Láng Gézát javasolja a Magyar Posta Zrt. új elnök-vezérigazgatójának

Nagy Márton Láng Gézát javasolja a Magyar Posta Zrt. új elnök-vezérigazgatójának

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter 2025. február 1-jével az elmúlt években a Magyar Posta Zrt.-t helyettes államtitkárként támogató Láng Gézát jelöli a vállalat új elnök vezérigazgatójának - tájékoztatta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-t.

A tárca közleményében azt írta: Láng Géza szakmai pályáját 2003-ban kezdte a Magyar Posta leányvállalatánál, a Posta Biztosítónál, ahol nyolc évet töltött el. 2019 és 2024 között helyettes államtitkárként, majd a Magyar Posta Zrt. igazgatóságának tagjaként is segítette megalapozni a Magyar Posta hatékonyabb és fenntarthatóbb működését, illetve támogatta a vállalat átalakítását a 21. századi igényeknek való megfelelés érdekében.

A tájékoztatás szerint a Magyar Posta középtávú átalakításának első szakasza lezárult, ugyanakkor a társaság 21. századi, ügyfélközpontú, modern és szolgáltató jellegének fejlesztése - összhangban a tulajdonosi joggyakorló elvárásaival - tovább folytatódik.

A nemzetgazdasági miniszter az új vezetőtől elvárja, hogy folytassa az elmúlt években megkezdett munkát, hogy a vállalat továbbra is sikeresen reagáljon az iparági változásokra, kihívásokra a minőség és ügyfélorientált szemlélet megtartása mellett - ismertették.

PestiSracok facebook image

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Fokozódó nemzetközi helyzet, fokozódó hazaárulás

Vezércikk február 21.
Nehéz elképzelni, hogy zsinórban kétszer is nagy szerencsénk legyen a baloldal személyzeti politikájával. Előbb idevezényeltek egy hibbant, monomániás prédikátort, hogy legyőzze a Fideszt, majd amikor vele kudarcot vallottak, akkor a következő projektre kiválasztották azt a figurát, akinél betegebb pszichéjű nyomorultat elképzelni is nehéz. Magyar Péter varázsa már jó ideje kopik, a láncait letépő őrültre rá kellett küldeni a tartótisztjét is, hogy vigyázzon rá, most pedig a jelek szerint olyan hazaárulást hozott össze a deep state magyarországi irodája és az üdvöskéjük, hogy azt még egy kis időbe telik feldolgoznunk.