Pesti Srácok

Rétvári Bence: Magyarországon minden diák és minden tanár biztonságban van (videó)

Jelen pillanatban sehol nincs olyan helyzet, hogy bombamerényletnek a veszély fennállna - szögezte le doorstep-tájékoztatón Rétvári Bence, belügyminiszter-helyettes. 11 óra 30 percig országosan 268 iskolát ért bombafenyegetés, ebből 245 budapesti, 23 vidéki intézmény. Eddig sehol nem találtak bombát, vagy robbantásra alkalmas anyagot, tárgyat.

Egy helyről érkeztek e-mailen a bombafenyegetések, délig összesen 268 iskolába. Az oktatási intézményeket kiürítették és átvizsgálásuk folyamatos. Eddig nem találtak robbantásra alkalmas anyagokat, eszközöket.

Közveszéllyel fenyegetés miatt nyomoznak. Együttműködik minden magyarországi hatóság és együttműködünk külföldi hatóságokkal, titkosszolgálatokkal, az Interpollal is. Ez utóbbi azért fontos, mivel a fenyegetést küldő vélhetően külföldi.

„A mai napon addig nem fogunk lefeküdni, és a rendőrök sem fognak lefeküdni, amíg minden magyar iskolába, ahova ilyen fenyegetés érkezett, meg nem érkezik a rendőrség, és át nem vizsgálja az épületet." - ígérte Rétvári Bence. Aki elmondta, Szlovákiában, Csehországban, Bulgáriában is voltak hasonló esetek, ezért kapcsolatba léptek a hatóságaikkal, hogy segítsenek az ügyben. Magyarország felvette a kapcsolatot az Interpolal is, közveszéllyel fenyegetés bűncselekmény miatt rendel el nyomozást az ügyben.

PestiSracok facebook image
A fenyegető e-mail (Forrás: rendőrség)

Gál Kristóf, az ORFK kommunikációs vezetője azzal kezdte, hogy nincs ok a pánikra.

"Végezetül

azt szeretnénk üzenni minden diáknak és minden iskolában dolgozó tanárnak, hogy biztonságban vannak, és a rendőrség mindent elkövet azért, hogy ezzel a jövőben is így legyen

” – mondta Gál Kristóf ezredes.

Rétvári Bence belügyminiszter-helyettes és Gál Kristóf ezredes tartott doorstep-tájékoztatót a rendőrségi központ előtt.

Nézze meg a videót!

Kiemelt kép: Rétvári Bence

Ajánljuk még

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.