Pesti Srácok

Tarhál Magyar Péter propagandaoldala, amit egy veterán szocialista képviselő is működtet

Tarhál Magyar Péter propagandaoldala, amit egy veterán szocialista képviselő is működtet

Egészen furcsa egybeesések sora bontakozik ki Magyar Péter újdonsült propagandaoldalnál, a Kontroll.hu-nál. A családi vállalkozássá nőtt projekt egyik munkatársa a Gyurcsány-Bajnai korszakot is jól megélő szocialista képviselő, aki rendszeresen ír felmagasztaló cikkeket a Tisza Párt elnökéről. A propagandaoldal most tarhálásba fogott.

December elején megkezdte működését egy Tabula Rasa névre keresztelt alapítvány, amelyen keresztül az olvasók a Kontroll.hu-t, vagyis a Tisza Párt propagandaoldalát támogathatják – írta meg a Magyar Nemzet. Az alapítvány kuratóriumi tagja az a Tímár Gábor is, aki másfél évtizedig MSZP-s önkormányzati képviselő volt Ferencvárosban.

A Tabula Rasa Média Alapítvány bejegyzését november közepén kérvényezte Vaszil Gyula üzletember, a szervezetet együtt vezeti két kuratóriumi taggal, Rózsa Tiborral és Tímár Gáborral. Utóbbi újságíróként is dolgozik a Kontroll.hu-nál. De nem is ez az érdekes, hanem a múltja. Tímár ugyanis az 1990-es évektől a Gyurcsány–Bajnai-korszakig a szocialista párt helyi politikusa, önkormányzati képviselője volt Budapest IX. kerületében, Ferencvárosban. 2004-ben még az MSZP európai parlamenti listáján is szerepelt.

Tímár főként Magyar Pétert éltető véleménycikkeket írt a Kontroll.hu-ra, de elérhetők környezetvédelmi és külpolitikai témájú írásai is. Az új alapítvány Magyar István ügyvédi irodájába van bejegyezve az V. kerületi Markó utcában. A jogász nem más, mint Magyar Péter és Magyar Márton édesapja, vagyis mostanra a Kontroll családi vállalkozás lett Magyarék számára.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!