Pesti Srácok

Tilos mostantól kirakni a szivárványos zászlót az USA-ban

Tilos mostantól kirakni a szivárványos zászlót az USA-ban

Még jódarabig arról fogunk beszélni, hogy Trumpék milyen intézkedéseket hoznak a normalitás érdekében. És itt egy újabb: a Trump-kormány bevezette az „Egy zászló” politikát: tilos más lobogók kitűzése az amerikai létesítményekben. Valahol a távolban pedig felüvölt egy transznemű. Bár ezt az intézkedést Karácsony Gergelynek sem tetszik valószínűleg, hisz tudjuk, ő is szereti a Pride-zászlót lobogtatni a Városházán.

A Trump-kormány külügyminisztériuma hétfőn életbe léptette az úgynevezett „One Flag Policy” („Egy zászló” politika) nevű rendeletet, amely megtiltja, hogy amerikai létesítmények – belföldön és külföldön egyaránt – bármilyen más zászlót kitűzzenek az Egyesült Államok lobogóján kívül.

Az új szabályzat megtiltja, hogy amerikai kormányzati épületeken baloldali mozgalmakhoz kapcsolódó zászlók, például LMBTQ Pride- vagy Black Lives Matter-zászlók lengjenek – amelyek a Biden-kormányzat alatt több amerikai nagykövetségen is megjelentek.

A rendelet kimondja:

PestiSracok facebook image

  • Az Egyesült Államok zászlaja egyesíti az összes amerikait az igazságosság, szabadság és demokrácia egyetemes elvei alatt. Ezek az értékek alkotják nagyszerű országunk alapját, és minden amerikai polgár osztja őket, múltban és jelenben egyaránt.”
  • A szabály megszegése szigorú következményekkel jár:
  • A külügyminisztérium alkalmazottai, akik nem tartják be az előírást, fegyelmi eljárásra számíthatnak, amely akár elbocsátással, szerződésbontással vagy áthelyezéssel is végződhet.
  • Az egyetlen kivételt képező zászlók: a Hadifogoly/Eltűnt Akcióban (POW/MIA) zászló és az Igazságtalanul Fogvatartottak Zászlaja.

A Trump-adminisztráció szerint a csak az amerikai zászló kitűzésének előírása méltó és tiszteletteljes döntés, amely az egységet és a nemzeti büszkeséget erősíti.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!