Pesti Srácok

Vége az őrületnek: Trump betiltott minden nemátalakító műtétet

Vége az őrületnek: Trump betiltott minden nemátalakító műtétet

Toporzékolnak. A földhöz verik magukat. Idegesek. Mert Donald Trump nem engedni többé, hogy emberek megcsonkítsák magukat, amit amúgy később általában megbánnak, de ami még rosszabb, hogy bizonytalan gyerekeket is erre buzdítanak. Az elnök ugyanis kiadott egy újabb elnöki rendeletet, amely betiltja a kiskorúak számára az úgynevezett „gender-affirming care” kezeléseket, vagyis azokat az orvosi beavatkozásokat, amelyek nemi átalakítást szolgálnak. Ez az intézkedés minden 19 év alatti személyre vonatkozik, és kiterjed az összes szövetségi egészségbiztosítási programra, például a katonacsaládoknak szóló TRICARE-re és a Medicaidre is.

Trump nemcsak a kezelések finanszírozását szünteti meg, hanem azt is kimondja, hogy az amerikai kormány nem fogja támogatni vagy elősegíteni a nemváltást.

Az elnöki rendelet szerint a „veszélyes trend” egy történelmi szégyenfolt, amelynek véget kell vetni. Az igazságügyi minisztériumot is bevonta az ügybe, hogy jogi úton is fellépjen a nemátalakító eljárások ellen.

Ez az intézkedés része Trump szélesebb stratégiájának, amellyel visszaszorítaná a „woke” ideológiát és megerősítené a hagyományos tudományos álláspontot a nemek kérdésében. A múlt héten egy másik rendeletben hivatalosan is kimondta, hogy csak két nem létezik: férfi és nő. Ezzel párhuzamosan eltörölte a Biden-kormányzat által bevezetett diverzitási és befogadási programokat is.

PestiSracok facebook image

A legújabb döntés pedig a hadseregre is kiterjed: Trump aláírt egy rendeletet, amely tiltja a transzneműek szolgálatát a fegyveres erőknél. Az új szabályozás megtiltja az „önkényesen kitalált névmások” használatát, valamint előírja, hogy a katonák nem használhatják az ellenkező nem számára fenntartott hálóhelyiségeket, öltözőket vagy zuhanyzókat. Emellett a Pentagon orvosi előírásait is módosítják, hogy azok kizárólag a katonai harckészséget és hatékonyságot helyezzék előtérbe.

Úgy tűnik, hogy vége a genderideológia korszakának az USA-ban. Jaj, de kár.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!