Pesti Srácok

A kijevi városházáról üzemeltették Ukrajna legnagyobb korrupciós hálózatát

A kijevi városházáról üzemeltették Ukrajna legnagyobb korrupciós hálózatát

Talán nem véletlen, hogy az ukrán és a magyar főpolgármester annyira jó viszonyban van, mert a jelek szerint mindketten nagyon szeretnek seftelni a városházák körül. Most például felszámolták Ukrajna legnagyobb, nem államilag üzemeltetett korrupciós hálózatát, melynek központja hogy, hogy nem, de véletlenül a kijevi városházán volt.

Mivel ugyebár Ukrajna államformája korrupció, így nem lepné meg az embert, hogy különféle csúszópénzes botrányok érik egymást, ha az országról van szó. A háborús támogatásokból csak potom 100 millió dollár tűnt el, de ezzel nem is számolunk, hiszen itt a szinte intézményesített kenőpénzekről van szó.

Sokkal meglepőbb, mikor egy-egy korrupciós hálózatot felszámolnak. Ilyenkor általában arról lehet szó, hogy az állam vezetői, mármint az oligarchák és a külföldi ügynökök nem kapnak elég nagy falatot a tortából, így kemény kézzel lecsapnak és lenyúlják a részüket. Így történt most is, hiszen hatmillió dollár, hatszázezer euró és nyolcszázezer hrivnya készpénzt talált bevásárlózacskókba és kartondobozokba rejtve a kijevi városházán az ukrán Korrupcióellenes Ügyészség (NABU) és az Országos Korrupcióellenes Iroda (SAPO) február 6-án.

Bár hivatalosan még nem merült fel az érintettsége, de azt még az ukrán hatóságok is kizártnak tartják, hogy Vitalij Klicskó főpolgármester ne tudott volna a hálózatról, hiszen az ő egyik helyettese is a letartóztatottak között volt. A dolog külön bája, hogy az ukrán főpolgármester az utóbbi időben már többször felvetette, hogy esetleg tárgyalni is lehetne az oroszokkal a háború lezárásáról. Lehetséges tehát, hogy nem véletlen, hogy éppen most került sor a razziára.

PestiSracok facebook image

Fotó: MTI/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!