Pesti Srácok

A Politicot is az amerikai demokraták pénzelték

A Politicot is az amerikai demokraták pénzelték

Donald Trump kormánya nemrég közzétette, hogy az elmúlt évtizedekben az amerikai kormányzati szervek milyen pénzügyi támogatásokat nyújtottak különböző országoknak, milyen célokra és mekkora összegekben. Az usaspending.com oldalon részletesen nyomon követhető, hogy mely országokba mennyi pénz áramlott, így Magyarországra vonatkozó adatok is elérhetők. És meglepőek.

Egy amerikai újságíró például nemrég arról számolt be, hogy a Politico, amelyet 2007-ben alapítottak az Egyesült Államokban, de brüsszeli leányvállalatán keresztül jelentős befolyással bír az Európai Unió médiaterében, az elmúlt években összesen 34,26 millió dollárt, azaz 13,3 milliárd forintot kapott az amerikai kormányoktól.

Az adatok szerint 2021-től, Joe Biden hivatalba lépésével, jelentősen megnőttek a Politico számára biztosított állami támogatások. 2021-ben 4,3 millió dollárt, 2022-ben 6,1 milliót, 2023-ban 7,2 milliót, 2024-ben 8,4 milliót, 2025-ben pedig már eddig 1,5 millió dollárt kapott a médium. Ez azt jelenti, hogy a demokraták legutóbbi ciklusa alatt összesen 27,5 millió dollárt utaltak át a balliberális sajtóorgánumnak.

A Mandiner interjújában Orbán Viktort arról kérdezték, hogy mit gondol arról, hogy a Politico “az év ünneprontójának” nevezte. A magyar miniszterelnök erre így reagált:

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

Mr. Trianon, a brit gazember aknamunkáját tétlenül nézte a korabeli magyar elit – Raffay Ernő, Balogh Zsuzsa, Vajda Miklós és sokan mások a búcsú-Polbeatben

‎Polbeat 2023 július 1.
Mr. Trianon - Scotus Viator, a magyarok legnagyobb ellensége címmel jelentetett meg könyvet Raffay Ernő történész. Erről a kötetről, Magyarország Trianon előtti lejáratásának és bomlasztásának ma is érvényes tanulságairól, a nemzetellenes belső ellenség aknamunkájáról beszélgettünk a szerzővel, illetve meghívott vendégeinkkel Vajda Miklóssal, a Paláver hallgatói klub doyenjével, Balogh Zsuzsa üzletasszonnyal, civil nemzeti közösségépítővel, Gyulai Györggyel, a Napról-napra Trianon című kötet alkotójával, Jeney János térképésszel, a nagy trianoni térképhamisítás tudományos leleplezőjével és törzsközönségünk "vezérkérdezőjével", Lukács Lászlóval. A rendhagyó, reméljük csak átmenetileg búcsú-Polbeatet Huth Gergely és Stefka István vezette.