Pesti Srácok

"Idefigyelj pápagyerek" – Trump határvédelmi felelőse üzent a deportálásokat bíráló egyházfőnek

"Idefigyelj pápagyerek" – Trump határvédelmi felelőse üzent a deportálásokat bíráló egyházfőnek

Ferenc pápa elítélte az új amerikai kormányzat bevándorláspolitikáját, és szégyenletesnek nevezte az illegális bevándorlók kitelepítését. Válaszul Tom Homan, Trump határvédelmi biztosa meglehetősen "texasias" stílusban üzent a Szentatyának egy interjúban.

Miután a Trump-adminisztráció zéró toleranciát hirdetett az illegális bevándorlással szemben és elkezdték a tömeges deportációkat, azonnal elindult a felháborodás a bűnözők védelmében. Valószínűleg jószándékból, illetve arra való tekintettel, hogy az argentinoknak merőben más a tapasztalata a bevándorlás kapcsán, szintén elítélte az amerikai kormányzatot és "szégyenletesnek" nevezte a kitelepítéseket.

Ennek kapcsán a Newsmax rövid interjúban kérdezte meg Tom Homan, újonnan kinevezett "határcárt", vagyis a kormány határvédelmi felelősét arról, mi a véleménye az egyházfő üzenetéről. Homan, bár New Yorkban született, olyan választ adott, amit leginkább egy texasi fenegyerekből néznénk ki:

PestiSracok facebook image

A politikus először is meglehetősen közvetlen stílusban szólította meg a szentatyát, majd kijelentette, hogy a falak mögé zárt Vatikánból inkább ne ítélkezzen más országok határvédelmét illetően, hanem tegye rendben a katolikus egyházat:

– fogalmazott Homan, majd a riporter hozzátette, hogy a Vatikán fala még magasabb is, mint Trumpé.

Forrás, fotó: Newsmax;

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!