Magyar Péter baloldali embere eltörölné a tizenharmadik havi nyugdíjat – talán Brüsszel kívánságára?

A tiszás programírói botrány után most Petschnig Mária Zita követeli a tizenharmadik havi nyugdíj eltörlését. A baloldali közgazdász – aki egyébként a Tisza gazdasági programírója is egyben – egy rendezvényen röhögi ki gúnyosan a támogatást, egyúttal mintha azt sugallná: Brüsszel sem akarja a tizenharmadik havi nyugdíj megtartását. Úgy tűnik, ez Magyar Péteréknél nem egy ember véleménye: a tiszások korábban arról elmélkedtek, mi történne, ha megszüntetnék a tizenharmadik havi nyugdíjat.
Nem akármilyen kampányt folytatnak Magyar Péter emberei a 13. havi nyugdíj eltörléséről. A Tisza gazdasági tanácsadója és programírója, Petschnig Mária Zitaa párt egyik rendezvényén, a Belvárosi Szabadegyetem február 4-i előadásán gúnyosan kinevette a támogatást, majd felvetette annak megszüntetését.
„(…) Mindenféle örömüzenetet össze kell szedni a kormánynak, de hallottuk, hogy kifizetik a 13. havi nyugdíjat azt mindenképpen, ellentétben azzal, amit ugye Brüsszel akar, meg egyes közgazdászok Magyarországon akarnak”
– mondta Petschnig.

A baloldali közgazdász egyébként nem először ágált a 13. havi nyugdíj ellen, a párt terveit közvetítve azt is megemlítette korábban, hogy nem tartja jónak a támogatást, miután megkérdezték tőle, nem lenne-e jobb egy 13. havi átlagnyugdíj bevezetése a mostani támogatásnál.
„Hát ez jobb lenne, mint a mai rendszer. Ez igazságosabb lenne, mert a 13. azt már nem lehet azt mondani, hogy közvetlenül a munkavégzéshez kapcsolódik, az már egy külön tészta, tehát ott egy átlag nyugdíjat kap egy kis nyugdíjas, az neki valami fölzárkózás és a nagy nyugdíjas meg nem kapja meg azt az őrült nagy nyugdíjat, amivel egyébként se tud meg mit kezdeni.”
Ismerjük ezt a baloldali felfogást: vegyük el a gazdagoktól, hogy „odaadjuk azt a szegényeknek.” Mindegy, csak ne a mi pénzünkből, ugye?
Úgy látszik, a tiszásoknál felvételi követelmény lehet, hogy epét hányjon a tizenharmadik havi nyugdíj kiejtésénél.
Ugyanis mi is beszámoltunk róla, hogy a párt belsős Discord-csoportjában a támogatás elvételét szorgalmazzák azok a tiszás aktivisták, akik feltételezhetően a párt programjaiért is felelnek.
Egyesek “nevetséges krumplinak” nevezték a kormány intézkedését, mások pedig már Bokros-csomag-féle megszorításokról álmodoznak.