Pesti Srácok

Meg kell tartani a tizenharmadik havi nyugdíjat a magyarok szerint

null

Még az Európai Unióból érkező javaslatokkal szemben is meg kell tartani a 13. havi nyugdíjat – derül ki a Nézőpont Intézet közvélemény-kutatásából. Minden vizsgált társadalmi csoportban elsöprő a nyugdíjasok plusz egy havi juttatásának támogatása Magyarországon.

Több, külföldről érkező támadás érte a 13. havi nyugdíjat, miután Orbán Viktor negyedik kormánya 2021-ben visszaállította a Gyurcsány-Bajnai kabinetek által elvett járandóságot.

Az Európai Bizottság már a következő évben bírálta a magyar nyugdíjasok juttatását, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) pedig ennek korlátozására tett javaslatot.

A Nézőpont Intézet legfrissebb közvélemény-kutatásában ezért arra volt kíváncsi, hogy milyen a társadalmi támogatása ezen nemzetközi elképzeléseknek Magyarországon.

PestiSracok facebook image

A kutatás eredményeiből kiderült, hogy a magyar választók közel háromnegyede (74 százalék) szerint meg kell tartani a 13. havi nyugdíjat, ahogy az is, hogy valamennyi vizsgált társadalmi szegmensben, legalább 60 százaléknyi a nyugdíjasok juttatásának támogatása.

Fotó: Nézőpont Intézet

Leginkább a 60 év felettiek (82 százalék), az alapfokú végzettségűek (86 százalék) és a vidéki kisebb településeken élők (79 százalék) azok, akik kiállnak a nyugdíjasok plusz havi juttatása mellett, míg a legkevésbé a fiatalok (61 százalék), a diplomások (61 százalék) és a fővárosiak (67 százalék) gondolkodnak támogatólag.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.