Pesti Srácok

Megkezdődött az amerikai szövetségi alkalmazottak fizetett elbocsátása

Megkezdődött az amerikai szövetségi alkalmazottak fizetett elbocsátása

Mintegy 75 ezer közalkalmazott fogadta el az amerikai kormányzat fizetett elbocsátási ajánlatát – írja az MTI. Mintegy 75 ezer amerikai szövetségi közalkalmazott már elfogadta az ajánlatot Donald Trump elnök kormányzatának kártérítéses felmondási programja keretében - közölte szerdán késő este McLaurine Pinover, az amerikai személyzeti hivatal (Office of Personnel Management) szóvivője.

A nyolchavi teljes fizetés folyósításával felkínált távozás egyike annak a számos megközelítésnek, amelyet az új washingtoni adminisztráció a 2,3 milliós közalkalmazotti bázis leépítésére alkalmazni kíván. Az eddig napvilágot látott közlések szerint a leépítési program révén akár 70 százalékkal is csökkenthetik a közalkalmazotti létszámot.

A határozatlan idejű munkaszerződéssel még nem rendelkező új felvételisek körében az elbocsátást már meg is kezdték. A szakszervezetek felszólították a tagokat, hogy ne fogadják el a fizetett felmondási ajánlatot, mondván, hogy annak betartását nem lehet biztosra venni. A szövetségi kiadásokat szabályozó törvény hatálya március 14-én jár le, és nincs garancia arra, hogy a kifizetéseket azon túl is finanszíroznák - figyelmeztettek.

Donald Trump amerikai elnök Elon Muskot bízta meg az újonnan létrehozott kormányzati hatékonysági minisztérium vezetésével, amely a fizetési és személyzeti nyilvántartásokat fésüli át azzal a céllal, hogy mintegy egybillió dollárt faragjon le a tavaly 6,76 billió dollárra rúgó szövetségi költségvetésből.

PestiSracok facebook image

Forrás/Vezető kép: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!