Pesti Srácok

Szijjártó Péter: az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának is vissza kell térnie a kölcsönös tisztelet talajára (videó!)

Szijjártó Péter: az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának is vissza kell térnie a kölcsönös tisztelet talajára (videó!)

Ahhoz, hogy visszanyerje a jelentőségét, az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának is minél előbb vissza kellene térnie a kölcsönös tisztelet talajára a kioktatás és a megbélyegzés helyett – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Genfben.

A tárcavezető az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának ülésén hangsúlyozta, hogy Magyarország a történelme, keresztény mivolta és földrajzi elhelyezkedése miatt nagyon elkötelezett az alapvető jogok tiszteletben tartása mellett. Felszólalásában kiemelte, hogy hazánk az Európai Unióba vezető legforgalmasabb szárazföldi migrációs útvonal mentén fekszik, s a déli határon az elmúlt tíz évben illegális bevándorlók tömegei jelentek meg, akik közül sokan erőszakosan viselkedtek, rendőrökre, határőrökre támadtak. Ezért lényegesnek nevezte annak tisztázását, hogy mi számít emberi jognak, és mi nem.

- emelte ki. Majd kifejtette, hogy a történelem folyományaként Magyarország esetében mára az állam és a nemzet határai nem esnek egybe, így a magyarok igen érzékenyek a nemzeti kisebbségek jogainak védelmére, amit soha nem szabad kétoldalú kérdésnek tekinteni.

PestiSracok facebook image

– figyelmeztetett. Szijjártó Péter kijelentette, hogy Magyarország több mint ezeréves keresztény államisággal rendelkező országként különösen felelősséget érez a világ keresztény közösségeiért, s különösképp azokért, akiket üldözés és veszély fenyeget.

– tette hozzá.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!