Pesti Srácok

Egy találkozó margójára – Mit várhatunk Brüsszeltől a Zelenszkij-Trump csörte után

Egy találkozó margójára – Mit várhatunk Brüsszeltől a Zelenszkij-Trump csörte után

Felkavarta az állóvizet az amerikai és az ukrán elnök viharos találkozója. A megbeszélésnek nehezen nevezhető találkozó előrevetítette, hogy mit várhatunk a háború lezárásától, azonban még előttünk áll egy brüsszeli EU-csúcs is, ahol az öreg kontinens fura urai még lejátszák a maguk csörtéit. Erről fejtette ki a véleményét Szijjártó Péter, Orbán Viktor és Orbán Balázs is.

Az erős vezetők békét csinálnak. A gyengék háborút - írta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Facebook-oldalán Donald Trump amerikai elnök és Volodmir Zelenszkij washingtoni találkozója után. A miniszterelnök szerint a megbeszélésből egyértelműen látszott, ki akar békét, és ki akar folytatni egy kilátástalan háborút.

– fogalmazott. Hasonlóképpen méltatta az amerikai elnök kiállását Szijjártó Péter is. A külgazdasági és külügyminiszter kiemelte:

PestiSracok facebook image

– írta a magyar diplomácia vezetője.

Orbán Balázs a történtek fényében öt pontban összegezte álláspontját:

A miniszterelnök politikai igazgatója arra emlékeztetett, hogy hamarosan rendkívüli uniós csúcs lesz Brüsszelben.

– fűzte hozzá Orbán Balázs.

Fotó: Facebook;

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!