Pesti Srácok

Ha ilyen arányban növekszik a bevétele, Hadházy lehet a világ legjobban fizetett állatorvosa

Ha ilyen arányban növekszik a bevétele, Hadházy lehet a világ legjobban fizetett állatorvosa

Az állatgyógyászat jól jövedelmez, különösen akkor, ha az ember mellékesen politikus is. Azt nem tudjuk, hogy mekkora Hadházy cégének a forgalma (biztosan sok influenzás hörcsögöt kezelnek), de a jelek szerint, ha a bevételük ezt az exponenciális növekedést folytatja, akkor Musk is jól teszi, ha elektromos autók helyett inkább lónyugtatóba invesztál.

A Tűzfalcsoport tényfeltáró cikkeiben már korábban beszámolt arról, hogy Hadházy Ákosék cége, a Hadházy-Vet Kft. bevétele 2017 óta folyamatosan emelkedik, a 2020-as 43 millióról, 2021-ben 70 millió forintra, 2022-ben 94 millióra. Az exponenciális növekedést úgy tűnik nem állítja meg semmi, 2023 már 117,5 millió forintra rúgott a bevételük.

A tényfeltáró portál ellenőrzésképpen megnézte a hasonló méretű, nagyjából 30.000 lakosú Baján még csak ezt megközelítő hozamot elérő állatorvosi rendelőt sem találtunk, de szintén furcsa érdekesség, hogy a durván 140.000 fős Pécs egyik legfrekventáltabb házi kedvenceket gyógyító intézménye mögötti cégnek sem éri el a bevétele ezt a kiugró növekményt. További érdekesség, hogy a jelenleg Központi Állatkórház Szekszárd többször költözött, jelenlegi székhelye a szekszárdi Mikes utca 6. szám alatt található, de volt székhelye a Mikes utca 14. szám alatti ingatlanban is. Az impozánsnak nevezhető épület azért érdekes, mert a hivatalos céginformáció szerint amikor Hadházy Ákos a Szekszárdi Vagyonkezelő Kft. felügyelőbizottsági tagja volt, ez a cím szerepelt Hadházy neve mellett.

Ez utóbbi helyszín azért is figyelemre méltó, mert az egykori Állatgyógyászati Kft, amelyben Hadházy és az egyik leggazdagabb magyar, dr. Varga József cégtársak voltak – ugyanezen a székhelyen működött. Varga – akinek több vállalkozása is a Mikes utca 14. szám alatt működött – 2023-ban két cége révén is 20 millárd körüli bevételt szerzett. 2017-ben az Origo arról számolt be, hogy a partnerek közötti viszony 2009-ben megromlott, amikor Varga eltávolította a cégből Hadházyt.

PestiSracok facebook image

– írta a lap. Egy szekszárdi állattartó, Hadházy rendelőjében is rendszeresen megforduló forrás szerint azonban a "szakítás" nem feltétlenül volt végleges, erre bizonyítékot is küldött a Tűzfalcsoportnak, amelynek tanúsága alapján Hadházyék állatklinikája a Varga cégbirodalom egy részét, egészen pontosan a "tolnagro csoportot" népszerűsítik. Az informátor azt feltételezi, hogy ha mindez Varga tudomására jutott és ezt ellenezné, több mint fél év alatt biztosan töröltette volna a posztot.

Forrás: Tűzfalcsoport; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.