Pesti Srácok

Így provokálnak Karácsonyék: egy templomot is a Pride színeivel világítanának ki

Így provokálnak Karácsonyék: egy templomot is a Pride színeivel világítanának ki

A balos duplagondol szerint az nem keresztényellenes hergelés, hogy a Pride-szivárvány színeivel akarnak kivilágítani egy templomot. Ez náluk belefér, nálunk nem. A kormánypárt több hangadója is élesen bírálta a nyílt uszítást.

Teológiai elmélettel magyarázza a nyíltan homoszexuális Barabás Richárd, a Párbeszéd–Zöldek fővárosi politikusa, Karácsony Gergely párttársa azt módosító indítványát, hogy az Újlaki Sarlós Boldogasszony-plébániát szívárnyszínűre világítsa meg a főváros. A Fidesz–KDNP előterjesztésben kérte, hogy középületek mellett a templomok is kapjanak díszkivilágítást Budapesten. Erre érkezett a provokáció Karácsony Gergely pártjától – írja a Magyar Nemzet.

– írta Szepesfalvy Anna, a fideszes fővárosi képviselő közösségi oldalán. A Fidesz–KDNP tagja Barabás Richárd, a Párbeszéd–Zöldek fővárosi politikusának arra a módosító indítványára reagált, amely szerint szivárványszínű díszkivilágítást biztosítana az Újlaki Sarlós Boldogasszony-plébániának. Barabás azt írja: eredetileg a Fidesz kérte, hogy kerüljenek be a templomok a kivilágítandó épületek közé.

PestiSracok facebook image

A Karácsony Gergely főpolgármester párttársának indoklása szerint a szivárvány a Biblia egyik legősibb és legszentebb jelképe, amely Isten és az emberiség közötti szövetséget hirdeti. Egy templom szivárványszínű kivilágítása tehát nem politikai gesztus, hanem a teológiailag is helyes és méltó kifejeződése az evangéliumi üzenetnek: Isten szeretete mindenkié. Barabás azt természetesen nagyvonalúan elhallgatta, hogy a bibliai szivárvány szimbólum hét, míg az LMBTQ-lobbi jelképeként szolgáló szivárvány hat színből áll. Szepesfalvy Anna feltette a kérdést:

– húzta alá a képviselő.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!