Pesti Srácok

Jó hírt kaptak a fiatal édesanyák nőnap alkalmából

Jó hírt kaptak a fiatal édesanyák nőnap alkalmából

Nőnap alkalmából újabb jó hírt osztott meg a fiatal édesanyákkal Hankó Balázs a közösségi oldalárafeltöltött videójában. A kultúráért és innovációért felelős miniszter elmondta: a kormány döntött arról, hogy kibővíti a családi adócsökkentési programot.

A 30 év alatti édesanyák esetében a teljes jövedelmükre igénybe vehető lesz az szja-mentesség – jelentette ki Hankó Balázs. Majd részletezte: két évvel ezelőtt arról döntött a kormány, hogy a 30 év alatti édesanyák az átlagbérükig szja-mentesek. Ez azt jelentette, hogy 25 ezer hölgy esetében 55 ezer forintos szja-mentességet kaphattak átlagosan. Hamarosan azonban az Országgyűlés elé terjesztik azt a törvényjavaslatot, amely 2026. január elsejétől az átlagbérre való kötöttséget megszünteti, és a teljes jövedelmük szja-mentes lesznek a 30 év alatti édesanyáknak – jelezte a miniszter.

– mutatott rá Hankó Balázs.

PestiSracok facebook image

Mindemellett arról is döntöttek, hogy nemcsak azok az édesanyák vehetik ezt igénybe, akiknek a gyermekei az elmúlt két évben születtek, hanem minden 30 év alatti édesanya szja-mentes lesz – ismertette. Hozzátette: ezzel tovább bővül az az európai családi adócsökkentési program, amelyet elindítottak.

– sorolta Hankó Balázs, megemlítve, hogy a négygyerekes édesanyák már régóta szja-mentesek.

Fotó: /PS

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.