Pesti Srácok

Szijjártó: Hamarosan megkezdi működését Triesztben a magyar kikötő

null

Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük rugalmasságát, gyorsaságát tekintve - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Rómában.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be a Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettessel folytatott tárgyalását követően, hogy hosszan egyeztettek Magyarország trieszti kikötőrészéről is, az ugyanis hamarosan megkezdi a működését. Kiemelte, hogy ez teljesen új dimenziót biztosít az exportteljesítménytől nagymértékben függő magyar gazdaságnak.

Szijjártó Péter azt mondta:

PestiSracok facebook image

Hozzátette:

A tárcavezető üdvözölte, hogy február 20-án megindultak a partfalépítési és a mederkotrási munkálatok is. Arra is kitért, hogy a mintegy 80 milliárd forint értékű beruházáshoz az olasz kormány is támogatást biztosít.

A miniszter közölte:

Szijjártó rendkívül korrektnek nevezte a helyi hatóságok hozzáállását az engedélyezés kapcsán.

- összegzett.

Szijjártó Péter ezután rámutatott, hogy Olaszország Magyarország hatodik legfontosabb kereskedelmi partnere 13-14 milliárd eurós éves forgalommal, s az olasz cégek a tizenegyedik legnagyobb beruházói közösséget alkotják hazánkban. Elmondta, hogy tavaly megközelítette a félmilliót az Olaszországból Magyarországra ellátogató turisták száma, a vendégéjszakáké pedig bőven meghaladta az egymilliót.

- fogalmazott. Végül leszögezte, hogy a hazánkba érkező beruházások energiaellátása szempontjából kulcsfontosságú gázerőművek építésében a kormány jelentős olasz vállalati részvétellel számol, ami újabb dimenzióba lépteti a kétoldalú gazdasági együttműködést.

Forrás/Vezető kép: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.