Pesti Srácok

Szijjártó: Hamarosan megkezdi működését Triesztben a magyar kikötő

Szijjártó: Hamarosan megkezdi működését Triesztben a magyar kikötő

Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük rugalmasságát, gyorsaságát tekintve - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Rómában.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be a Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettessel folytatott tárgyalását követően, hogy hosszan egyeztettek Magyarország trieszti kikötőrészéről is, az ugyanis hamarosan megkezdi a működését. Kiemelte, hogy ez teljesen új dimenziót biztosít az exportteljesítménytől nagymértékben függő magyar gazdaságnak.

Szijjártó Péter azt mondta:

PestiSracok facebook image

Hozzátette:

A tárcavezető üdvözölte, hogy február 20-án megindultak a partfalépítési és a mederkotrási munkálatok is. Arra is kitért, hogy a mintegy 80 milliárd forint értékű beruházáshoz az olasz kormány is támogatást biztosít.

A miniszter közölte:

Szijjártó rendkívül korrektnek nevezte a helyi hatóságok hozzáállását az engedélyezés kapcsán.

- összegzett.

Szijjártó Péter ezután rámutatott, hogy Olaszország Magyarország hatodik legfontosabb kereskedelmi partnere 13-14 milliárd eurós éves forgalommal, s az olasz cégek a tizenegyedik legnagyobb beruházói közösséget alkotják hazánkban. Elmondta, hogy tavaly megközelítette a félmilliót az Olaszországból Magyarországra ellátogató turisták száma, a vendégéjszakáké pedig bőven meghaladta az egymilliót.

- fogalmazott. Végül leszögezte, hogy a hazánkba érkező beruházások energiaellátása szempontjából kulcsfontosságú gázerőművek építésében a kormány jelentős olasz vállalati részvétellel számol, ami újabb dimenzióba lépteti a kétoldalú gazdasági együttműködést.

Forrás/Vezető kép: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!