Pesti Srácok

Több mint ötezer esetben támogatott olyan vállalkozást az USA, aminek tulajdonosa 11 éves vagy fiatalabb

Több mint ötezer esetben támogatott olyan vállalkozást az USA, aminek tulajdonosa 11 éves vagy fiatalabb

Az amerikai gazdaság a bátor, határozott és fiatal vállalkozókra épül. Ezt az elvet értelmezhette enyhén szólva is szabadosan a Biden-kormányzat, mikor egészen pontosan ötezerhatszáz esetben adott anyagi támogatást olyan "kisvállalkozásoknak", melyek tulajdonosa 11 éves, vagy fiatalabb. A sütiárus cserkészlányok és a limonádéstandok milliomosainak kora azonban lejárt.

Lehet sipítozni azon, hogy az Elon Musk által vezetett kormányzati hatékonysági minisztérium "hány munkahelyet szüntet meg", de azért, ha a tényeket vesszük alapul, akkor a január óta elindított elbocsájtási hullámban nem éppen azoktól válnak meg, akikre az amerikai nemzetgazdaság épül. Ugyanez igaz arra is, hogy a DOGE-minisztérium által ellenőrzött kiadások sem éppen az elengedhetetlen gazdasági szektorokat érintik.

Így esett, hogy a Tesla-király felülvizsgálta az előző adminisztráció által jóváhagyott kisvállalkozásoknak nyújtott sikereket, és egy érdekes dolgot tárt fel. Nevezetesen azt, hogy több mint ötezer esetben nyújtottak támogatást olyan cégeknek, amelyek tulajdonosai 11 évesek, vagy még fiatalabbak:

PestiSracok facebook image

Mi megértjük, hogy a limonádéstandok és a cserkészsütik országában biztosan sokan kezdik korán a vállalkozói karrierjüket, de ez a szám talán egy kissé tényleg túl magas. A hitelek azonnali visszatérítésére valószínűleg nem fog sor kerülni, de az már biztos, hogy a közeljövőben nem fog hasonlóra sor kerülni.

Fotó: PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!