Pesti Srácok

Ukrajna elfogadta a harminc napos tűzszünetet, Oroszország még nem nyilatkozott, Amerika tovább küldi a fegyvereket

Ukrajna elfogadta a harminc napos tűzszünetet, Oroszország még nem nyilatkozott, Amerika tovább küldi a fegyvereket

Az Egyesült Államok tűzszüneti ajánlatot tett, amelyet Ukrajna elfogadott – nyilatkozta kedden este Marco Rubio amerikai külügyminiszter. Az amerikaiak továbbítják a rijádi ukrán–amerikai megállapodás részleteit az oroszoknak, amelyről remélik, hogy Moszkva elfogadja.

A hirado.hu arról tudósított, hogy amerikai külügyminiszter bejelentése szerint egy „azonnali”, harmincnapos tűzszünet jöhet létre Ukrajnában, ha az oroszok is elfogadják a bejelentett megállapodást. A tervezett tűzszünet a két fél közös megegyezésével meghosszabbítható, és Oroszországnak el kell fogadnia és végre kell hajtania – írja a BBC. A megállapodás szerint az Egyesült Államok haladéktalanul

Rubio azt mondta, most továbbítják az ajánlatot az oroszoknak, és remélik, hogy igent mondanak. Hozzátette, „a labda most Oroszország térfelén pattog”. Mike Waltz nemzetbiztonsági tanácsadó úgy nyilatkozott, hogy a találkozón részletesen beszéltek arról,

PestiSracok facebook image

Waltz azt mondta, hogy a következő napokban beszélni fog orosz kollégájával, Rubio külügyminiszter pedig a G7 külügyminisztereivel egyeztet majd. Innentől kezdve továbbviszik a folyamatot – tette hozzá. Rubio szerint az ásványkincsek kitermeléséről szóló megbeszélések a keddi megállapodásnak nem képezik a részét.

Fotó: MTI/EPA

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!