Pesti Srácok

Az oroszok bejelentették, készek a béketárgyalásra, de Trump szerint az orosz elnök csak tetteti, hogy békét akar

null

Vlagyimir Putyin orosz elnök kész előfeltételek nélküli béketárgyalásokra Ukrajnával – közölte Dmitrij Peszkov, az orosz elnök szóvivője szombaton. Az ukránok ugyanakkor nem kívánnak végső békekötésről tárgyalni, legfeljebb a tűzszünet, és ezzel egy "erőgyűjtési" időszakban lennének érdekeltek Zelenszkijék.

Peszkov tájékoztatása szerint Putyin erről Steve Witkoffot, Donald Trump volt amerikai elnök különmegbízottját tájékoztatta egy pénteki találkozón a Kremlben. A mostani volt az idei évben a negyedik alkalom, hogy Putyin és Witkoff személyesen egyeztetett.

Az ukránok ugyanakkor egyelőre csak a tűzszünetről tárgyalnának. Ez nem meglepő, ugyanis az orosz vezérkar nemrég azt jelentette, maradéktalanul megtisztították a kurszki régiót az ukrán csapatoktól, vagyis Ukrajna fontosnak tartott tárgyalási pozíciót veszített az elmúlt hetekben.

Trump személyesen is beszélt Zelenszkij elnökkel Ferenc pápa temetésén, a négyszemközti egyeztetést az amerikai vezető úgy értékelte, nem biztos benne, hogy Putyin tényleg békét akar, és mintha csak tettetné, hogy érdekelt a konfliktus lezárásában.

PestiSracok facebook image

Forrás: Telex, Fotó: Getty Images

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.