Pesti Srácok

Íme, a digitális gyóntatószéket gründoló tiszás kulcsfigurák

Íme, a digitális gyóntatószéket gründoló tiszás kulcsfigurák

Gál András ügyvéd, Vályi-Nagy Vilmos és Tiszolczi Lajos lehetnek a kulcsfigurák abban a rejtélyes csoportban, aminek feladata a Magyar Péterék „digitális gyóntatószékébe” beérkező ügyek feltárása. Vályi-Nagy és Gál András tagadják érintettségüket, írta meg a Mandiner oknyomozó cikksorozata legutóbbi részében.

A besározás igénye központi szerepet játszott a Tisza Párt terveiben, Magyar Péter ezt nyíltan ki is jelentette:

– fogalmazott Magyar Péter tavaly augusztusban, amikor bejelentette, hogy egyfajta „digitális gyóntatószéket” hoznak létre.

PestiSracok facebook image

Ismert jogász feladata, hogy lejárassa a kormánypártokat

A Mandiner egyik informátora elárulta, hogy a nyáron nagy lelkesen beharangozott „digitális gyóntatószék” egyelőre nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, mivel a vártnál sokkal jelentéktelenebb és legtöbbször alá nem támasztott feljelentések érkeznek a Tisza Párthoz. A Mandiner forrásai szerint ez kifejezetten frusztrálja Magyar Pétert, aki azt követeli, hogy komoly eredményeket mutassanak föl az általa hatalmasnak ítélt kormánypárti korrupció bemutatásában.

Az emiatt egyre növekvő nyomás okozhatja, hogy az ügyek feltárásáért felelős személyek egyre drasztikusabb eszközökhöz nyúlnak. Egy olyan hírszerzésre és információs hálózatépítésre szakosodott csapat jött mindez által létre a Tisza Párt mögött, amelyben egykori nyomozók és szolgálati múlttal rendelkező személyek is helyet kaptak, és – miként egyik forrás fogalmazott – már-már egyfajta „magán titkosszolgálatként” működik.

A Tisza Párthoz közel álló egyik mandineres forrás elmondta, hogy ennek a csoportnak a munkáját Gál András ügyvéd koordinálja, aki közvetítőként is működik Magyar Péter és a feltárásban segédkező többi személy között.

Gál András már egészen hamar, 2024 elején feltűnt a Tisza Párt körül. A Bicskei Gyermekotthon áldozatainak ügyvédjeként került kapcsolatba az ügyet akkor politikailag meglovagolni igyekvő Magyar Péterrel. Többen is megerősítették lapunknak, hogy Gál a kezdetektől igen befolyásos szereplő a pártelnök környezetében: folyamatosan jelen van a Tisza Párt életében és jogászként segíti munkájukat. Sőt, ő nézi át, illetve derítteti fel a „digitális gyóntatószékbe” beérkező ügyeket is.

Gál András tagadja az érintettségét

Gál András a lap megkeresésére válaszolva elmondta, hogy soha nem állt szerződéses kapcsolatban a Tisza Párttal, pusztán szóbeli tanácsokat adott nekik. Tagadta továbbá, hogy közvetíteni szokott a feltárni kívánt korrupciós ügyeknek utána járó személyek és Magyar Péter között. Amikor pedig arról kérdezték, hogy van-e tudomása róla, hogy egy bizonyos kör „magán titkosszolgálatként” működve igyekszik terhelő inforációkhoz jutni a Tisza Párt számára, indulatosan reagált, és úgy fogalmazott:

Az ügyvéd heves tagadása azért is érdekes, mert a lap egyik forrása arról számolt be, hogy esetenként még az is előfordult, hogy maga Gál András is részt vett olyan találkozókon, amelyeken terhelő információkhoz akartak hozzájutni Magyar Péter megfélemlítően fellépő emberei.

A többi kulcsszereplőről és a digitális gyóntatószékről a Mandiner teljes cikkében

olvashatnak

.

Forrás: Mandiner.

Vezető kép: PS/Hatlaczki Balázs

Ajánljuk még

Egyszerű, buta embereknek titulálja a választókat egy hangfelvételen Balatonalmádi jegyzője

Exkluzív 2022 március 7.
Egyszerű, buta embereknek titulálja a választókat egy nyilvánosságra került hangfelvételen Balatonalmádi alig két hete kinevezett jegyzője. A mindössze 25 másodperces hanganyag egy hacker által üzemeltetett online blogfelületen bukkant fel hétfőn délután, amit – a címzés szerint – több szerkesztőségnek is elküldtek. Az üzenetből az is kiderül, hogy több felvétel is létezik, ezek alapján pedig igencsak megkérdőjelezhető a helyi választási irodát is vezető Gáspár-Fekete Judit függetlensége, illetve az, hogy vajon miként lehet felelősséget vállalni az április 3-i választás szabályos lebonyolításáért...?

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.