Pesti Srácok

Most épp Tiborcz Istvánról terjeszt hazugságot Magyar Péter

Most épp Tiborcz Istvánról terjeszt hazugságot Magyar Péter

Facebook poszt-harc zajlik épp a miniszterelnök veje és az ellenzék vezére között. Magyar Péter ugyanis mai két Tiborcz-cal foglalkozó cikkéből az egyikben azt állítja: az üzletember egy Gellért-hegyi ügyvédi irodán keresztül állampolgárságért folyamodott az Egyesült Arab Emírségekben.

A Tisza Párt elnöke a miniszterelnök vejéről a miniszterelnökhöz intézett kérdéseivel igyekszik megtudni információkat Facebook-posztjában. Magyar arra keresi a választ, hogy miért akar a (miniszterelnök) veje egy olyan ország állampolgára lenni, ahonnan nincs kiadatás Magyarországra? Más családtagjai is kérvényeztek második állampolgárságot? Esetleg ön is? Tiborcz István vagy Matolcsy Ádám ötlete volt a plusz állampolgárság? Ez az ügy is szóba került januárban az emírrel folytatott tárgyalásain, amikor Rákosrendezőt áron alul át akarta játszani arab befektetőknek?

Mindezek után Magyar Péter ismét felemlegeti az út a börtönbe programját, ami gyakorlatilag annyit takar, hogy mindenkit börtönbe záratna, akinek bármilyen köze van a Fideszhez. (Gondoljuk mi.)

Az ellenzék vezérének nem kellett sokat várnia a válaszra, ám a miniszterelnök helyett a veje, Tiborcz István válaszolt, aki leírta: Magyar Péter ismételten hazudik, nem adott be semmilyen állampolgársági kérelmet az Egyesült Arab Emírségekbe, ahogyan azt friss posztjában állította, se más országba.

PestiSracok facebook image

- írja az üzletember.

Erre válaszul Magyar nem volt rest egy újabb posztot írni, aminek lényege, hogy "de ti akkor is gonoszabbak vagytok nálam, mert ORBÁN!"

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.