Pesti Srácok

Nem menekülhet tovább Magyar Péter, elfogadta az Országgyűlés a vagyonnyilatkozatok szigorítását

Nem menekülhet tovább Magyar Péter, elfogadta az Országgyűlés a vagyonnyilatkozatok szigorítását

Az Országgyűlés keddi ülésén számos javaslatról döntés született. A képviselők megszavazták, hogy mostantól az EP-képviselőknek a szigorú magyar szabályozás szerint is nyilatkozniuk kell a vagyonukról. De többek között elfogadták az ukrajnai háború miatti veszélyhelyzet meghosszabbítását, valamint az édesanyák szja-mentességét is.

A parlament döntött a szomszédos országban fennálló fegyveres konfliktus, illetve humanitárius katasztrófa magyarországi következményeinek elhárításáról és kezeléséről szóló törvény módosításáról, amellyel az Országgyűlés felhatalmazza a kormányt, hogy a veszélyhelyzetet november 14-ig meghosszabbítsa.

Színt kell vallania Magyar Péternek

A Tisztelt Ház döntött az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségével összefüggésben egyes törvények módosításáról. A Fidesz–KDNP törvényjavaslatának célja, hogy biztosítsa az európai parlamenti képviselők elszámoltathatóságát és vagyoni helyzetük átláthatóságát. A magyar szabályozás európai szinten is a legszigorúbbak közé tartozik. Bár korábban az uniós integráció erősítése miatt a magyar parlament átállt az Európai Parlamentben használt rendszerre, végül ugyanezzel az indokkal, kifejezetten Brüsszel kérésére vezettük vissza a régi, most is használatos rendszert.

A jövőben Magyar Péternek színt kell vallania a valós vagyoni helyzetéről, miután a Tisza Párt vezérével szemben felmerült a bennfentes kereskedelem gyanúja.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Hatlaczki Balázs

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!