Pesti Srácok

A libsi sajtó szerint már olasz villája is van Orbán Viktornak - A miniszterelnök álhírt emleget és pereket ígér

A libsi sajtó szerint már olasz villája is van Orbán Viktornak - A miniszterelnök álhírt emleget és pereket ígér

Magyar Péter egyik csicskalapja, a 444 írta meg, hogy az olasz sajtó „Orbán-villaként” mutatja be a lombardiai luxusházat, amit egy rejtélyes magyar magántőkealap vett.

Tavaly nyáron gazdát cserélt Varese egyik legszebb villája. Van panoráma a tóra és az olasz Alpokra, több mint ezer négyzetméteres, a városban található, de távol a forgalomtól, hatalmas kerttel, úszómedencével, edzőteremmel, belső lifttel, 256 négyzetméteres garázzsal – a Domani nevű olasz lapban fotón is meg lehet nézni. „A 4,3 millió eurós vételárat azonnal, hitel nélkül fizették ki – nem egy dúsgazdag sejk vette meg, hogy olaszországi nyaralóként használja, hanem egy magyar cég, amelyet mindössze három hónappal az adásvételi szerződés előtt alapítottak” – döbben rá a 444 szerint az olasz lap a magyar gazdaság viszonyaira.

Az eredeti tulajdonosok – Margherita Maccapani Missoni, egy divatház örököse, valamint Eugenio Amos autóversenyző – 2023 decemberében írtak alá egy adásvételi szerződést egy magyar céggel. A vevő a Praedium Property Kft. volt, egy magyar cég, amelyet alig egy hónappal korábban, 2023. november 20-án alapítottak. Ennek a cégnek a tulajdonosa a TripleHill Capital vagyonkezelő, amelyet Habony Árpádhoz és jóbarátjához, Szalay-Bobrovniczky Kristófhoz kötnek. A 444 azt is jegyzi, hogy 4,3 millió euró volt a vételár, amelynek tíz százalékát azonnal letétbe helyezték. Az olasz lap kiemeli, hogy a 443 300 eurós előleg egy Gránit Banknál vezetett számláról érkezett. A végleges adásvételi szerződést aztán csak 2024 .július 17-én írták alá, de akkorra a vevő megváltozott: immár az Influentia Kft. lett a tulajdonos, amelyet 2023 szeptemberében alapítottak. Ez a cég a Progressus Magántőkealaphoz tartozik, de ugyanúgy a Triple Hill kezeli, ugyanott van a székhelye, mint a Praedium Property Kft-nek. A nyilvános dokumentumok alapján tehát nem lehet biztosan tudni, ki a varesei villa tényleges tulajdonosa.

A nyakatekert 444 cikkre hamar meg is érkezett a miniszterelnök válasza. Orbán Viktor nem elég, hogy fake-news sajtót emleget a cikk kapcsán, hanem egyenesen pereket is ígér.

PestiSracok facebook image

- írja a miniszterelnök a Facebook oldalán.

Tehát, hogy világosan lássuk mi történt: a 444, alias Magyar Péter egyik csicskalapja egy olasz cikkben található - valljuk be - zavaros információk alapján írt egy cikket, melyben egyedül a címben, de ott hangsúlyosan említik, hogy "ez a csúnya Orbán már megint rongyot ráz" miközben a "magyarok éheznek". Vagy valami hasonló lehetett a cél, csak ezúttal sem sikerült valóságot írni, a hergelés része azonban minden bizonnyal bejött.

(444, PS / Kiemelt kép: Hatlaczki Balázs-PS)

Ajánljuk még

Hová tűnt a galambászok pénze? – Nyomozás és botrányok sora a sportszövetségnél

Exkluzív 2023 október 27.
Áll a bál a Magyar Postagalamb Sportszövetségnél, miután kiderült, hogy hosszú időn szórhatta el indok nélkül a szövetség pénzét, sok esetben saját családtagjait is haveri körét hizlalva az előző elnökség – tudta meg a PestiSrácok.hu. A zűrös pénzügyek miatt több feljelentés történt a közelmúltban, az elnöknek mégis kemény harcokat kell vívnia az elnökségben egyelőre többségben lévő régi garnitúrával. Azokkal, akik a birtokunkba került számlák alapján rendkívül jól jártak a korábbi időszakban. Többek között közpénzmilliók landoltak Lajosmizse milliárdos vállalkozójánál, a Magyar Postagalamb Szövetség elnökségi tagjánál, de a nemzetközi szövetség elnöke párjánál – aki mellesleg a sárospataki egyetem augusztusban bukott rektora – és annak lányánál is. A konferencia összköltségének pedig a negyedét logóhasználatért fizették ki a nemzetközi szövetségnek. Mindez akkor történik, amikor Magyarország a 2026-es postagalamb-olimpia megrendezésének fő esélyese.

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.